Euro
10.0478
0.07%
Dolar
8.4759
0.02%
Altın
493.14
-0.17%
Borsa
1.414
0%
Bitcoin
330.921
2.90%
26ºC
İstanbul
Açık 26 C

  Amerikalı ve İngiliz komutanlar: IŞİD Suriye'de vurulmalı

  ABD’nin ve İngiltere’nin önde gelen komutanları IŞİD tehdidine son vermek için örgütün Suriye’de de vurulması gerektiğini söylüyor.
  • 23.08.2014 - 10:18
  Amerikalı ve İngiliz komutanlar: IŞİD Suriye'de vurulmalı

  Bağdat Yönetimi’ne bağlı askerlerle Kuzey Irak Kürt Yönetimi’ne bağlı peşmergelerinIŞİD militanlarına yönelik operasyonları sürerken, Batılı askeri yetkililer IŞİD’i ortadan kaldırmak için hava saldırılarının Suriye’ye de yayılması gerektiğini düşünüyor.

  Amerikalı ve İngiliz komutanlar: IŞİD Suriye de vurulmalı #1

  ''SURİYE AYAĞI ELE ALINMADAN YENİLMESİ MÜMKÜN DEĞİL''

  ABD Savunma Bakanı Chuck Hagel’le basının karşısına geçen Genelkurmay Başkanı Orgeneral Martin Dempsey, Washington’un IŞİD’le uzun soluklu bir mücadelesürecine girdiğini belirtti. IŞİD’in yenilmesi gereken bir örgüt olduğunun altını çizen Dempsey, örgütün Suriye ayağının ele alınmadan yenilmesinin mümkün olmadığını savundu.

  IŞİD'İN SİNİR SİSTEMİ YOK EDİLMELİ

  NATO’nun 2011-2013 yılları arasında Afganistan’daki kuvvetlerini komuta eden ABD’li emekli Orgeneral John Allen da, Başkan Barack Obama’nın IŞİD’in sinir sistemini yok etmek için bir an önce harekete geçmesi gerektiğini kaydetti. Allen,  DefenseOne sitesi için kaleme aldığı makalede, bunun için örgütün hem Irak hem de Suriye’de vurulması gerektiğini ifade etti.

  ŞAM'LA İŞBİRLİĞİ

  İngiltere’nin eski Genelkurmay Başkanı Orgeneral Lord Dannatt ise, Batı’nın IŞİD’le mücadele için Suriye lideri Beşar Esad’la ittifak kurması gerektiğini öne sürdü. İngiltere’nin konuya “Düşmanımın düşmanı dostumdur” mantığında yaklaşması gerektiğini kaydeden Dannatt, Batılı ülkelerin Suriye’de IŞİD’e yönelik hava saldırıları için Esad’tan izin alması gerektiğini söyledi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir