Euro
11.1305
-0.06%
Dolar
9.5986
0.15%
Altın
557.1
0.03%
Borsa
1.493
0%
Bitcoin
600.746
0.42%
11ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 11 C

  AB’den Golan Tepeleri hakkında bildirge

  ABD'nin Golan Tepeleri'ne ilişkin kararına Avrupa Birliği'nden karşı bildiri yayınlandı. Bildiride Golan Tepeleri'nin statüsünün kendileri için değişmediği ifade edildi.
  • İHA
  • 27.03.2019 - 16:08
  AB’den Golan Tepeleri hakkında bildirge

  Avrupa Birliği (AB) Dışişleri ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, Avrupa Birliği adına Golan Tepeleri hakkında bildirge yayımladı. Yayımlanan metinde, "Avrupa Birliği’nin Golan Tepeleri’nin statüsü hakkındaki duruşu değişmemiştir" denildi.

  AB’den Golan Tepeleri hakkında bildirge #1

  İSRAİL EGEMENLİĞİ TANINMIYOR

  Avrupa Birliği (AB) Dışişleri ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, ABD Başkanı Donald Trump’ın Golan Tepeleri’ndeki İsrail egemenliğini tanıdıklarını duyurmasından sonra, AB’nin duruma olan yaklaşımı hakkında birliği temsilen bildirge yayımladı.

  AB’nin konuya karşı duruşunun değişmediği ve işgal altındaki Golan Tepeleri’ndeki İsrail egemenliğinin kabul edilmediği belirtilen bildirgede, "Avrupa Birliği’nin Golan Tepeleri’nin statüsü hakkındaki duruşu değişmemiştir. Uluslararası yasalara ve Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin 242 ve 497 nolu resmi kararı ile uyumlu olarak, Avrupa Birliği işgal altındaki Golan Tepeleri’nde İsrail egemenliğini tanımamaktadır" ifadelerine yer verildi.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir