Petrol
114.04
0.18%
Euro
17.5036
-0.28%
Dolar
16.6215
-0.36%
Altın
971.69
-0.45%
Borsa
249
-1.54%
Bitcoin
342.001
-1.84%
21ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 21 C
  Boris Johnson'ın hemşehrileri sevindi

  Boris Johnson'ın hemşehrileri sevindi

  Johnson, İngiltere Başbakanı olduktan sonra Çankırı'nın Orta ilçesine bağlı Kalfat köyünde yaşayan hemşehrileri, hem mutlu oldu hem de ondan yardım istedi.
  • Haber Merkezi
  • 23.07.2019 - 20:30

  İngiltere Başbakanı Theresa May'in, 7 Haziran’da partisinin liderliğinden istifa edeceğini duyurmasının ardından Boris Johnson, 92 bin 153 oy alarak ülkenin yeni başbakanı olmaya hak kazandı.

  55 yaşındaki Boris Johnson, öldürülen Osmanlı İmparatorluğu'nun son Dahiliye Nazırı (İçişleri Bakanı) Ali Kemal'in torunu Stanley Johnson'ın oğlu. Damat Ferit Paşa hükümetlerinde Maarif (Eğitim) ve Dahiliye Nazırlığı yapan Ali Kemal'ın babası Hacı Ahmet Rıza Efendi, 1813'te Çankırı'nın Kalfat köyünde doğmuştu.

  Boris Johnson ın hemşehrileri sevindi #1

  KÖYLERİNE BEKLİYORLAR

  Hemşehrilerinin İngiltere Başbakanı olduğunu duyan Kalfatlılar ise köy meydanında bir araya gelerek, aldıkları haberin sevincini yaşadı. Köy muhtarı Bayram Tavukçu, gazetecilere yaptığı açıklamada, Boris Johnson'ın başbakan olmasından mutluluk duyduklarını söyledi. Boris Johnson'u Kalfat'a beklediklerini ifade eden Tavukçu, hemşehrileri olarak İngiltere'ye gidip kendisini tebrik etmek istediklerini kaydetti.

  Boris Johnson'ın hemşehrileri sevindi VİDEO

  Boris Johnson ın hemşehrileri sevindi #2

  "ONUR VE GURUR VERİCİ"

  Köy sakinlerinden Mustafa Bal da köylerinden ve bir Türk sülalesinden başbakan çıkmasının kendilerini onurlandırdığını söyledi. Boris Johnson adına çok mutlu olduklarını dile getiren Bal, "Dünyada liderlik yapabilecek kişiler bu sülaleden çıkabiliyor. Bu da bize onur ve gurur verdi. Buradaki sülalesine Sarıoğlangiller derler. Boris Johnson'ın sarılığı da o sülaleden geliyor zaten." dedi.

  İngiltere'nin yeni başbakanı Boris Johnson oldu VİDEO

  KÖYDEKİ SORUNLARIN ÇÖZÜLMESİ İÇİN YARDIM BEKLİYORLAR

  Köy sakinlerinden Selim Barışkan da Boris Johnson'u tebrik ettiğini, köylerinin sorunlarının çözülmesinde kendisinden yardım beklediklerini ifade etti.

  Boris Johnson ın hemşehrileri sevindi #3

  Boris Johnson ın hemşehrileri sevindi #4

  Hemşehrileri ve akrabaları Boris'i köyüne çağırdı ARŞiV ViDEO


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir