Euro
10.4288
1.16%
Dolar
8.8674
1.2%
Altın
499.22
1.7%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
380.635
0.30%
17ºC
İstanbul
Açık 17 C

  Brüksel saldırganı Avrupa Parlamentosu'nda çalışmış

  Brüksel'deki terör saldırılarını gerçekleştirenlerden birinin kısa süre Avrupa Parlamentosu'nda (AP) çalıştığı ortaya çıktı.
  • AA
  • 07.04.2016 - 08:43
  Brüksel saldırganı Avrupa Parlamentosu'nda çalışmış

  Brüksel saldırganı Avrupa Parlamentosu nda çalışmış #1

  Terör döndü dolaştı yıllardır teröristleri besleyen Belçika'yı vurdu, hem de Türkiye'de terör eylemi gerçekleştiren ve Belçika'ya sığınan Fehriye Erdal taktiğiyle..

  FEHRİYE ERDAL TAKTİĞİ

  Hatırlanacağı üzere Fehriye Erdal da Sabancı Holding binasında işe başlamış, bir süre çalışmış ve daha sonra Özdemir Sabancı cinayetinde rol oynamıştı. IŞİD'li Brüksel saldırganının da Avrupa Parlamentosu'nda temizlikçi olarak çalıştığı ortaya çıktı.

  Brüksel Havalimanı'ndaki saldırıyı gerçekleştiren 2 intihar saldırganından biri olan Najim Laachraoui'nin, Avrupa Parlamentosu'nda temizlikçi olarak kısa süre çalıştığı ortaya çıktı.

  AP SÖZCÜSÜ AÇIKLADI

  AP Sözcüsü Jaume Duch Guillot, yaptığı açıklamada, saldırganın 6 yıl önce temizlikçi olarak bir ay AP'de çalıştığını belirtti. Sözcü, ismini vermediği saldırganın o dönem suç kaydının bulunmadığını ifade etti.

  Belçika basını ise o saldırganın 25 yaşındaki Najim Laachraoui olduğunu yazdı. Brüksel Havalimanı'ndaki saldırıyı gerçekleştiren 2 intihar saldırganından biri olan Belçika doğumlu Laachraoui'nin 130 kişinin öldüğü 13 Kasım'da Paris'i hedef alan saldırılarda kullanılan intihar yeleklerini yapan kişi olduğu da sanılıyor.

  Brüksel'de bir metro istasyonu ve Brüksel Havalimanı'nda 22 Mart'ta düzenlenen saldırılarda 32 kişi ölmüş, 270 kişi yaralanmıştı. Saldırıların sorumluluğunu terör örgütü DAEŞ üstlenmişti.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir