Petrol
113.19
2.85%
Euro
17.8272
-2.47%
Dolar
16.8844
-2.70%
Altın
992.35
-2.31%
Borsa
2554
0.43%
Bitcoin
362.916
-0.23%
25ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 25 C

  Clinton ve Trump atışmalara devam ediyor

  ABD başkanlık adaylarından Donald Trump, dış politikaya karşı sert açıklamalarda bulundu.
  • Haber Merkezi
  • 25.10.2016 - 09:31
  Clinton ve Trump atışmalara devam ediyor

  Cumhuriyetçi Partinin başkan adayı Donald Trump, Florida eyaletinde, Demokratların başkan adayı Hillary Clinton ise New Hampshire eyaletinde seçmenlerle bir araya geldi.

  Trump, ABD Başkanı Barack Obama yönetiminin dış politikasını eleştirdi.

  ''DÜŞMAN ÇETİN ÇIKTI''

  Donald Trump, şunları kaydetti: "Musul'da batağa saplanmış durumdayız. Düşman düşündüklerinden daha çetin çıktı. Hazırlanmak için çok zamanları vardı. Her yerde insanları canlı kalkan olarak kullanıyorlar. Sahada korkunç bir durum var. Kente gireceğimizi niçin söylemek zorundaydık? Niçin önce girmedik ve bir hafta sonra kamuoyuna liderlerini yakaladığımızı duyurmadık?

  Clinton ve Trump atışmalara devam ediyor #1

  ''SEÇİME HİLE BULUŞTIRMAYA ÇALIŞIYORLAR''

  Konuşmasında medyaya yüklenen Trump, yarışı Demokratların adayı Hillary Clinton'ın önünde götürmesine rağmen medya organlarının sahte anketlerle bunu örtbas ettiğini ileri sürdü.

  Dünyada en sahtekar insanların arasında medyanın da yer aldığını iddia eden Trump, "Onlar en kötüsü. Onlar yalancı Hillary'nin kazanması için seçime hile bulaştırmaya çalışıyorlar." dedi.

  Rakibi Clinton için "O herhangi bir insandan daha fazla yalan söylüyor" diyen Trump, Federal Araştırma Bürosunun (FBI) da Clinton'ın kişisel e-postasını kullanmasına yönelik soruşturmada adil davranmadığını dile getirdi.

  ''VASIFSIZ BİR BAŞKUMANDAN...''

  Eyaletin Manchester kentinde partililere hitap eden Clinton, Trump'ın Musul operasyonun kötü gittiğine dair sözlerine yüklendi.

  Clinton ve Trump atışmalara devam ediyor #2

  Trump'ın aslında daha savaş başlamadan yenilgiyi deklare ettiğini savunan Clinton, "O böylelikle vasıfsız bir başkumandanın ne anlama geleceğini tüm dünyaya gösteriyor." değerlendirmesinde bulundu.

  Clinton, sözlerini şöyle sürdürdü: "Kendisi, seçim sonuçlarına saygı göstereceğini söylemekten kaçınan, Demokrat veya Cumhuriyetçi, başkanlık için yarışan ilk kişi oldu. Demokrasimiz için o doğrudan bir tehdit. Seçimlerde hile yapıldığına dair tüm konuşmaları sadece mitinglerinde kendisini desteklemeye gelenleri kışkırtmaya yönelik. Bu bizim demokrasimize doğrudan tehdittir."

  OBAMA, CLINTON İÇİN MEYDANLARDA

  Öte yandan, ABD Başkanı Barack Obama ve Yardımcısı Joe Biden da Hillary Clinton için etkinliklere katıldı.

  Clinton ve Trump atışmalara devam ediyor #3

  Obama, California eyaletinde San Diego'da yaptığı konuşmada Clinton için oy istedi. Hillary Clinton'ın iyi bir başkan olacağını vurgulayan Obama, ABD Kongresi'nde de Demokratların çoğunluğu yeniden ele geçireceğine inandığını kaydetti.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir