Petrol
94.18
-0.25%
Euro
18.1988
0.06%
Dolar
18.5785
-0.03%
Altın
1.023
0.06%
Borsa
3554
0.00%
Bitcoin
373.908
-1.47%
17ºC
İstanbul
Bulutlu 17 C

  Darbe yanlısı Ermeniler asker kıyafetiyle sokaklarda

  Hükümet karşıtı protestoların devam ettiği Ermenistan'da sıcak gelişmeler yaşanıyor. Başkent Erivan'da askeri üniformalı yüzlerce Ermeni hükümet karşıtı protestocu sokaklara indi.
  • Haber Merkezi
  • 23.04.2018 - 13:02
  Darbe yanlısı Ermeniler asker kıyafetiyle sokaklarda

  Ermenistan'da hükümet karşıtı gösteriler devam ediyor. Serj Sarkisyan'ın yeniden cumhurbaşkanlığına aday oluşu nedeniyle sokaklara inen göstericiler, eylemler yaparak Sarkisyan'ı ve hükümeti istifaya davet etti.

  Polislerin sert tepkisiyle karşılaşan göstericiler bu kez farklı bir yol izledi. Muhalefet lideri Nikol Paşinyan'ın gözaltına alınmasından sonra eylemciler asker kıyafetleri ile sokaklara çıkarak darbe çağrısı yaptı.

  Darbe yanlısı Ermeniler asker kıyafetiyle sokaklarda #1

  ASKERİ KAMUFLAJLI GÖSTERİCİLER

  Gösteriler sırasında polislerin sert tepkileri, gözaltılar ve yaralamalar eylemcileri farklı bir stratejiye yöneltti. Protestocular başkent Erivan'da askeri üniformalar yürüyüşler gerçekleştirdi, orduya darbe çağrısı yaptı.

  Göstericilere din görevlileri ve halk da destek verdi. Yürüyüş sırasında hükümet karşıtı sloganlar atan grup hükümeti yeniden istifaya çağırdı.

  Darbe yanlısı Ermeniler asker kıyafetiyle sokaklarda #2

  SAVUNMA BAKANLIĞINDAN SERT TEPKİ

  Ermenistan Savunma Bakanlığı, hükümet karşıtı protestolara katılan askerlerle ilgili bir kınama mesajı yayınladı ve protestolara katılan askerler konusunda sert yasal tedbirler alınacağını duyurdu.

  Ermenistan sokaklarında gerilim artıyor VİDEO

  Darbe yanlısı Ermeniler asker kıyafetiyle sokaklarda #3

  ERMENİSTAN'DA SİYASİ KARMAŞA

  Muhalifler anayasa değişikliğiyle iki dönemlik cumhurbaşkanlığı süresi sona erince geçen hafta parlamentoda başbakanlığa getirilen Sarkisyan'ın istifa etmesini istiyor.

  Başbakanlık makamının yetkilerini artıran anayasa değişikliğinin Sarkisyan'ın iktidarda kalması için getirildiğini savunan muhalifler bütün yetkilerin başbakanda toplanmasına karşı çıkıyor ve Serj Sarkisyan'ın başbakanlık görevinden istifa etmesini istiyor. Müdahalelerde bu zamana kadar 277 kişi gözaltına alındı.


  Görüş Bildir