Euro
10.4288
1.16%
Dolar
8.8674
1.2%
Altın
499.22
1.7%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
378.638
2.24%
22ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 22 C

  Dış basında hafta sonu manşetleri

  ABD hükümetinin geçici bir uzlaşıyla 3 haftalığına açılması, çoğu gazetenin gündem maddesi olurken, Trump'ın eski danışmanının gözaltına alınışı ve Venezuela krizi öne çıkan diğer konulardandı.
  • Haber Merkezi
  • 26.01.2019 - 11:47
  • Güncelleme : 26.01.2019 - 11:47
  Dış basında hafta sonu manşetleri

  ABD – THE WALL STREET JOURNAL

  ABD Başkanı Donald Trump’ın, 35 gündür kapalı olan federal hükümetin 3 haftalığına yeniden açılması konusunda Kongre liderleriyle uzlaşacağı ve bu süre içinde Meksika sınırına duvar konusundaki müzakerelerin süreceğini açıklaması, WSJ’ın ana gündem konusu oldu.

  Dış basında hafta sonu manşetleri #1

   

  ABD – THE NEW YORK TIMES

  Federal hükümet krizinin geçici olarak çözülmesini manşete taşıyan gazete, anlaşmada Trump'ın Meksika sınırına duvar inşa etmek için istediği 5,7 milyar dolarlık bütçe fonunun yer almayışını ise başlık konusu yaptı.

  Dış basında hafta sonu manşetleri #2

   

  ABD – FINANCIAL TIMES

  FT, Trump'ın danışmanlığını yapan Roger Stone’un yalan beyanda bulunmak ve yalan beyana zorlama da dahil olmak 7 farklı suçlama ile gözaltına alınmasını ana sayfadan duyurdu.

  Dış basında hafta sonu manşetleri #3

   

  FRANSA – LE MONDE

  Macron’un, Sarı Yelekliler gösterilerinin yol açtığı sorunlara çözüm bulmak için düzenlediği müzakere toplantılarındaki vergi açıklamarını gündeme taşıyan gazete, Venezuela’daki siyasi kriz konusunu da ele alarak Venezuela ordusunun  Devlet Başkanı Maduro’ya olan destek ve bağlılık açıklamalarına da yer verdi.

  Dış basında hafta sonu manşetleri #4

   

  İNGİLTERE – THE NEW YORK TIMES

  NYT İngiliz edisyonu, ABD Başkanı’nın, ülkede tam olarak çözülemeyen hükümet krizine rağmen Venezuela’daki siyasi krize yönelen politikasını “Trump ‘Önce Amerika’ mottosunu çiğnedi” başlığıyla duyurdu.

  Dış basında hafta sonu manşetleri #5

   

  İSPANYA – EL PAIS

  İspanyol gazete, manşetinde, Venezuela geçici başkanlığını ilan eden Guaido’nun halka yaptığı seferberlik çağrısına ve AB ülkelerinin Guaido’nun başkanlığına yönelik verdiği destek mesajlarına yer verdi.

  Dış basında hafta sonu manşetleri #6

   

  İRAN – IRAN DAILY

  İranlı gazetenin gündeminde ise Trump’ın gözaltına alınan eski danışmanı sonrasında içine girdiği zor durum, Venezuela ordusunun Maduro’ya destek açıklamaları ve İran metal sanayisinin 2018’de dünya çapındaki en büyük 10’uncu ülke olduğu açıklamaları vardı.

  Dış basında hafta sonu manşetleri #7

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir