Euro
15.573
0.15%
Dolar
13.7302
0.31%
Altın
790
0.66%
Borsa
2.026
1.09%
Bitcoin
702.000
-0.62%
10ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 10 C

  Elon Musk: Koronavirüsün aşısı olmayacak

  Dün katıldığı bir programda koronavirüs aşısı olmayacağını açıklayan Musk, salgının insanları mantıksız hale getirdiği ifade etti.
  • DHA
  • 29.09.2020 - 13:43
  • Güncelleme : 29.09.2020 - 13:43
  Elon Musk: Koronavirüsün aşısı olmayacak

  ABD'de SpaceX ve Tesla şirketlerinin sahibi teknoloji Elon Musk (49), dün katıldığı bir programda yaşı itibarıyla kendisinin ve çocuklarının ‘koronavirüs risk grubunda olmadığını’ belirterek koronavirüs aşısını olmayacağını açıkladı.

  Musk, “Salgının insanları mantıksız hale getirdi." dedi.

  "ABARTILIYOR"

  New York Times Sway podcast canlı yayınına katılan Musk, büyük ölçekli karantinaların ve sokağa çıkma yasaklarının bir hata olduğunu ve “fırtına geçene kadar” yalnızca risk altında olanların karantinaya alınması gerektiğini söyledi.

  Musk, yaptığı açıklamada, “Demek istediğim bu, mantığın arka planda kaldığı sıcak bir düğme meselesi. Genel olarak ölüm oranı çok düşük ve bulaşıcı olan bir şeye sahibiz.” ifadelerini kullandı.

  BILL GATES’E AĞIR SÖZLER

  Podcast sunucusu Musk’a, bu açıklamaların kendi yaptığı ‘insanlığın yararına’ işlerle ters düştüğünü vurgulaması üzerine Musk, “Herkes ölür.” dedi.

  Musk, Harvard Üniversitesi epidemiyoloji ekibi ile birlikte çalışarak koronavirüs salgını için çaba sarf ettiğini kaydetti.

  Elon Musk: Koronavirüsün aşısı olmayacak #1

  “TAŞ KAFALI”

  Musk, “Harvard epidemiyoloji ekibiyle antikor çalışmaları yapıyoruz, CureVac için Tesla aşı makineleri yapıyor, (Bill) Gates bir şey yapmadığımla ilgili konuştu ... Taş kafalı. Biz aslında yatırım yaptığınız CureVac için aşı makinelerini yapıyoruz.” ifadelerini kullandı.

  Elon Musk: Koronavirüsün aşısı olmayacak #2

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir