Euro
10.0645
0.06%
Dolar
8.5432
0.2%
Altın
482.75
0.46%
Borsa
1.418
0%
Bitcoin
407.295
0.45%
18ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 18 C
  Erdoğan'dan Maduro'ya destek mesajı

  Erdoğan'dan Maduro'ya destek mesajı

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Maduro'yu telefonla arayarak "yanındayız" mesajında bulundu.
  • Haber Merkezi
  • 24.01.2019 - 01:32
  • Güncelleme : 24.01.2019 - 01:32

  Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisini telefonla aradığını ve desteklerini ilettiğini açıkladı. Maduro balkon konuşmasında, "Türkiye Cumhurbaşkanı beni aradı. Türkiye halkı Venezuela halkının yanındadır. Bugün tarihi bir gün." açıklamasını yaptı.

  Erdoğan dan Maduro ya destek mesajı #1

  ERDOĞAN'DAN MADURO'YA: DİK DUR YANINDAYIZ

  Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: "Cumhurbaşkanımız, Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro'yu arayarak, 'Maduro kardeşim! Dik dur, yanındayız' dedi."

  RUSYA'DAN DA MADURO'YA DESTEK

  Maduro’nun, yasal bir şekilde Venezuela Devlet Başkanı olarak  seçildiğini vurgulayan Klimov, “Rusya da Maduro'yu, Venezuela'nın yasal bir  şekilde seçilmiş devlet başkanı olarak tanımaktadır ve bu yaklaşımda bir  değişiklik olmayacak.” dedi.

  Erdoğan'dan Maduro'ya destek mesajı VİDEO

  AB KONSEYİ TRUMP'IN MESAJINA SESSİZ KALMAYIP MADURO'YA KARŞI OLDUKLARINI DUYURDU

  Twitter hesabından bir mesaj paylaşan Tusk, "Umarım tüm Avrupa, Venezuela'daki demokratik güçlere destek verir. Maduro'nun aksine Ulusal Meclis ve Juan Guaido, Venezuela vatandaşlarının verdiği demokratik yetkiye sahip." ifadelerini kullandı.

  Erdoğan dan Maduro ya destek mesajı #2

  Guaido, ülkenin başkenti Caracas'taki hükümet karşıtı gösterilerde destekçilerine yaptığı konuşmada, "Yönetimin gasbedilmesine son vermek, geçici hükümeti kurmak ve özgür seçimler düzenlemek için resmi olarak Venezuela'dan sorumlu devlet başkanlığı görevini üstlenmeye yemin ediyorum." dedi.

  Erdoğan dan Maduro ya destek mesajı #3

  TRUMP DARBEYİ DESTEKLEDİ

  ABD Başkanı Donald Trump da yazılı bir açıklama yaparak Guaido'yu, Venezuela'nın geçici devlet başkanı olarak tanıdığını duyurdu. 
  Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro ise Trump'ın muhalefetin kontrolündeki Ulusal Meclis Başkanı Guaido'yu "geçici devlet başkanı" olarak tanımasının ardından ABD ile tüm ilişkileri kestiklerini açıklayarak, ABD'nin ülkede meşru hükümete karşı bir darbe tertiplediğini savundu.

  Günün önemli gelişmeleri VİDEO

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir