Dolar
7.8616
-0.0546%
Euro
9.3019
0.0225%
Altın
1911.94
0.3021%
Borsa
1210.41
0.4181%
G. Altın
483.173
0.1928%
Bitcoin
94110.36
0.2229%
17ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 17 C

  Evlerine el konulan Yunanistanlılar mahkemeyi bastı

  Yunanistan'da borçlarını ödeyemediği için evlerine el konulan vatandaşlar, satışa çıkan evleri için mahkemeyi bastı.
  • Haber Merkezi
  • 30.11.2017 - 13:09
  Evlerine el konulan Yunanistanlılar mahkemeyi bastı

  Ekonomik krizin pençesindeki Yunanistan da, bir yandan devlet düzeyindeki borçlar ödenmeye çalışılırken, diğer yandan da halk bankalara olan borçlarıyla pençeleşiyor. Borçlarını ödemeyenlerin evleri haczedilirken, bankalar para tahsil edebilmek için evleri açık artırmayla satışa çıkarttı.

  Evlerine el konulan Yunanistanlılar mahkemeyi bastı-GALERİ

  ATİNA EVLERİ MÜZAYEDEDE

  Mahkeme kararı ile el konulan evler bankaların hesabına geçerken, dün de o evlerin satışları gerçekleştirildi. Açık artırma ile satışı gerçekleştirilen evler müzayedeye teker teker çıkartılırken, müzayedenin gerçekleştirildiği bina sol örgütler başta olmak üzere ev sahipleri tarafından basıldı.

  Evlerine el konulan Yunanistanlılar mahkemeyi bastı- VİDEO

  Evlerine el konulan Yunanistanlılar mahkemeyi bastı #1

  EV SAHİPLERİNDEN BASKIN

  Binaya girmeye çalışan göstericiler polislere saldırdı. Binanın önünde kurulan barikatları aşmayı başaran göstericiler salonun önüne kadar geldiler. Salona giren kapıları çevreleyen polisler burada göstericilere müdahale etti, çatışma çıktı.

  Evlerine el konulan Yunanistanlılar mahkemeyi bastı #2

  Eylemler polislerin üzerine taş, sopa ile saldırırken binada bulunan yangın tüplerini de alan göstericiler, polislerin üzerine sıkarak saldırdı.

  Evlerine el konulan Yunanistanlılar mahkemeyi bastı #3

  POLİSLERLE GÖSTERİCİLER ARASINDA ÇATIŞMA ÇIKTI

  Göstericiler polislerin üzerine saldırmaya devam ederken, polisler de kalkanları ile eylemcileri püskürtmeye çalıştı. Bununla da yetinmeyen polisler coplarıyla kendilerine saldıran göstericilere karşılık verdi.

  Polisin de karşılık olarak verdiği sert müdahalede çok sayıda gösterici yaralanırken, binayı basan eylemcilerin bir kısmı kelepçelenerek gözaltına alındı.

  Evlerine el konulan Yunanistanlılar mahkemeyi bastı #4

  YUNANİSTAN'DA EKONOMİK KRİZ

  Yunanistan bir süredir ekonomik kriz ile pençeleşiyor, Avrupa'dan aldığı yardımlar ile ayakta kalıyordu. Avrupa'ya ödemesi gereken parayı da veremeyen devlet, kurum ve kuruluşları yabancı para kaynaklarına devrederek ayakta durmaya çalışıyor.

  Bu durum devlette bu şekilde yaşanırken, halk ayağı da çok farklı değil. Bankalara ve kurumlara borcu bulunan halk, eline para bulunmadığı için hacizlerle boğuşuyor, mallarınıı kaybediyor.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir