Euro
10.1166
-1.5%
Dolar
8.3142
-1.67%
Altın
499.01
-0.43%
Borsa
1.454
0.9%
Bitcoin
361.100
-10.04%
22ºC
İstanbul
Güneşli 22 C

  Ferrari'sini saklayan belediye başkan adayı

  Roma belediye başkan adayı milyarder Alfio Marchini, halk arasına çıkmadan bir benzin istasyonunda lüks otomobilini bir Fiat'la değiştirdi.
  • Ajanslar
  • 16.05.2016 - 09:40
  Ferrari'sini saklayan belediye başkan adayı

  İngiliz Times gazetesi, İtalya'nın başkenti Roma'daki belediye başkanlığı seçiminin adaylarından milyarder iş adamı Alfio Marchini'nin Ferrari'si üzerinde dönen tartışmayı sayfalarına taşıdı.

  Ferrari sini saklayan belediye başkan adayı #1

  Marchini'nin, halk arasına çıkmadan önce bir benzin istasyonunda durduğu ve kullandığı Ferrari marka lüks otomobili istasyonda bir Fiat'la değiştirirken görüldüğü belirtiliyor.

  "BEN DE METRODAN İNİP OTOBÜSE BİNİYORUM"

  Olayın ortaya çıkmasının ardından Marchini'nin kendisini "Büyükbabam bana zenginliğin hava atılacak bir şey olmadığını öğretti" diyerek savundu, sosyal medyada alaya alınan Marchini için bir kullanıcı "Ben de aynı şeyi yapıyorum. Metrodan inip otobüse biniyorum" diye yazdı.

  Olayın tam olarak ne zaman yaşandığı belirtilmezken, gazete Marchini'nin bunu Roma'nın yoksul kesiminin tepkisini çekmemek amacıyla yapmış olabileceğini yazıyor.

  BÜYÜKBABASI KOMÜNİSTTİ

  Times Marchini'nin büyükbabasının zamanının önde gelen komünistlerinden olduğunu, ancak [II. Dünya Savaşı] savaşın ardından Roma'da patlama yapan inşaat sektörüne girerek büyük bir servet elde ettiğini hatırlatıyor.

  TESADÜF MÜ, STRATEJİ Mİ?

  İtalyan La Repubblica'nın internet sitesinde ise Marchini'nin bu hareketinin bir seçim stratejisi mi yoksa sadece bir tesadüf mü olduğunun tartışıldığı belirtiliyor. Roma'da belediye başkanlığı seçimleri 5 Haziran'da yapılacak.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir