Dolar
6.7425
0.1648%
Euro
7.5707
-0.0646%
Altın
1702.48
0.1865%
Borsa
109111.34
0%
G. Altın
368.14
0.0521%
Bitcoin
65129.94
0.5596%
15ºC
İstanbul
Açık 15 C
  Financial Times yazarı Erdoğan'ın gülüşünden rahatsız

  Financial Times yazarı Erdoğan'ın gülüşünden rahatsız

  Financial Times'ta yazı kaleme alan David Gardner, Erdoğan'ın Merkel ile görüştüğü sırada gülümsemesinden rahatsız oldu.
  • Haber Merkezi
  • 20.10.2015 - 10:55

  Financial Times yazarı Erdoğan'ın gülüşünden rahatsız

  İngiliz Financial Times gazetesinin dış haberler editörü David Gardner gazetenin bugünkü sayısında yayınlanan yazısında, "Avrupa, Türkiye'yi yeniden keşfetmek için herhalde daha kötü bir zaman seçemezdi" yorumunda bulundu.

  İngiliz yazar Erdoğan'ı eleştiren yazısında Merkel ile görüşme sırasında gülen Erdoğan'ın gülüşünden rahatsız olarak, kamuoyunda gülerken pek görülmediğini ve görüşme sırasında gülmesine şaşmamak gerektiğini ifade etti.

  Erdoğan Merkel'i kabul etti VİDEO

  ERDOĞAN VE MERKEL KARİKATÜRÜ

  Financial Times'ın yorum sayfasındaki yazıya eşlik eden karikatürde, Almanya Başbakanı Angela Merkel Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a bir hediye verilirken görülüyor. Hediye kutusunun üzerindeki paket Avrupa Birliği (AB), kurdela ise Almanya bayrağı.

  Karikatürde Merkel gülerek sağ eliyle hediyeyi verirken, Türkiye'nin insan hakları sicili ile ilgili bir belgeyi sol eğiliyle çöp kutusuna atıyor. Merkel gibi gülen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ise elleri cebinde.

  AB TÜRKİYE'Yİ YÜZÜSTÜ BIRAKMIŞTI

  Financial Times'ın eski Türkiye muhabirlerinden olan David Gardner'in yazısının başlığı, "Avrupa, Türkiye ile bütünleşmek için kötü bir zaman seçti".

  Gardner yazısına şu tespitlerle başlıyor: "Özellikle Fransa ve Almanya'nın muhalefeti ile yaklaşık 7 yıl önce AB Türkiye'yi neredeyse tamamen yüzüstü bırakmıştı. Tam üyelik müzakerleri o dönemde Türkiye için reform motoruydu. Ülke gerçek bir demokrasiye dönüşüyordu.

  Şimdi ise hafta sonu İstanbul'da olan Almanya Başbakanı Angela Merkel'den etkilenen AB Türkiye'yi yeniden kucaklıyor. Ancak burada söz konusu olan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın giderek artan tek adam yönetimi altında daha çok Suriye gibi olma tehlikesi ile yüzleşen bir ülke."

  ERDOĞAN'IN GÜLMESİNE ŞAŞIRMAMALI

  David Gardner'a göre, bugünlerde kamuoyunda gülerken pek de görülmeyen Erdoğan'ın, Merkel'le görüşmesi sırasında "Gözlerinin içinin gülmesine şaşmamalı."

  Gardner, "Belki de Erdoğan, Merkel'le görüşmesinin 1 Kasım'daki genel seçim öncesi birkaç puan oy artışı getirebileceğini düşünüyor" demiş yazısında.

  Görüş Bildir