Petrol
111.48
2.25%
Euro
17.4789
-0.28%
Dolar
16.7545
0.34%
Altın
974.66
0.49%
Borsa
2444
0.00%
Bitcoin
325.006
-0.10%
23ºC
İstanbul
Açık 23 C
  Fransa'da az alkışladılar diye salondan atıldılar

  Fransa'da az alkışladılar diye salondan atıldılar

  Fransa'da Fillon'un düzenlediği salon toplantısına katılan 3 kişi, "yeteri kadar alkışlamadığı" gerekçesiyle salondan atıldı.
  • AA
  • 15.04.2017 - 00:09

  Fransa'da gelecek hafta yapılacak cumhurbaşkanı seçimi için adaylar son toplantılarını düzenlerken, seçim kampanyası ilginç olaylara da sahne oluyor.

  Fransız basınında geniş yer alan haberlere göre, Fillon'un dün akşam Toulouse'da bulunan Zenith salonunda düzenlediği mitinge katılan 3 kişi, "yeteri kadar alkışlamadığı ve az heyecanlı oldukları" gerekçesiyle güvenlik görevlilerine şikayet edildi.

  Fransa da az alkışladılar diye salondan atıldılar #1

  "AZ ALKIŞLADIK DİYE ATILDIK"

  Gazetecilere açıklamada bulunan 3 vatandaş ise güvenlik ve organizasyon komitesi tarafından salonu terk etmelerinin istendiğini belirterek, "Bu karara gerekçe olarak ise az alkışlamamızın gösterildiği yanıtını aldık." dedi.

  ZORLA SALONDAN ÇIKARILDILAR

  Salondan güvenlik görevlilerinin zoruyla çıkarılan vatandaşların, olayı protesto etmek amacıyla içeride bulunan yakınlarına haber vererek tepki göstermelerini istediği belirtildi.

  "BİLGİ EDİNMEK İÇİN GİTMİŞTİK"

  Toplantıya Fillon hakkında bilgi edinmek için gittiklerini kabul eden vatandaşlar, "Alkışlamak zorunda olduğumuzu bilmiyorduk, sadece seçimler ve aday hakkında daha fazla bilgi edinmek istedik." şeklinde konuştu.

  ORGANİZASYON YETKİLİLERİ OLAYI DOĞRULADI

  France 3 kanalına açıklamada bulunan organizasyon yetkilileri olayı doğrulayarak, salondan çıkarılan kişilerin sessizce bir köşede durduğunu ve bu durumun şüphe yarattığını kaydetti.

  Fransa da az alkışladılar diye salondan atıldılar #2

  Fransa'da sosyal medyanın gündemine yerleşen olay hakkında vatandaşlar, "Bundan böyle Fillon'un toplantısından atılmak istemiyorsanız mutlaka alkışlayın, mümkünse hızlı ve çok ses çıkararak..." şeklindeki mesajlarla yaşanan olayı kınadı.

  Fransa'da cumhurbaşkanı seçimi 23 Nisan'da yapılacak. 11 adayın katıldığı seçimde salt çoğunluğun sağlanamaması durumunda, en çok oyu alan 2 aday 7 Mayıs'ta yapılacak ikinci tura katılacak.

  Fransa da az alkışladılar diye salondan atıldılar #3


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir