Euro
9.343
0.08%
Dolar
7.813
-0.16%
Altın
449.03
0.45%
Borsa
1.284
0%
Bitcoin
151.481
3.98%
8ºC
İstanbul
Yağmur 8 C
  Fransa'da ülke çapında büyük grev hazırlığı

  Fransa'da ülke çapında büyük grev hazırlığı

  Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Sarı Yelekliler'in eylemlerinin gündeme oturduğu dönemde, emeklilerin maaşına zam yapacağını açıklamıştı. Ancak ülkede, reform paketinden kimse memnun değil.
  • İHA
  • 12.09.2019 - 21:33
  • Güncelleme : 12.09.2019 - 21:33

  Fransız ulaşım sendikalarına üye çalışanlar, hükümetin yapmaya hazırlandığı Emeklilik Reformu'na karşı yarın toplu iş bırakma grevi gerçekleştirilecek.

  TOPLU TAŞIMADA SIKINTILAR YAŞANACAK

  Yapılacak büyük eylem kapsamında, ülke çapında toplu taşımada ciddi sıkıntılar yaşanması bekleniyor.

  PAZARTESİ GÜNÜ DE MEMURLAR MEYDANLARA İNECEK

  Toplu taşıma çalışanlarının emeklilik reformuna karşı gerçekleştirecekleri grevin yanı sıra pazartesi günü de avukatlar, doktorlar, hemşireler ve pilotların greve gitmesi bekleniyor.

  Fransa da ülke çapında büyük grev hazırlığı #1

  Pazartesi günü gerçekleşecek grevlere paralel olarak başkent Paris’te, reform karşıtı bir yürüyüş de düzenlenecek. Saat 13.00’de Opera Meydanı’nda başlayacak yürüyüşe, farklı meslek grupların çok sayıda kişinin katılması ön görülüyor.

  "EMEKLİLİK HAKKIMIZIN ÇALINMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ"

  Fransız Barolar Birliği yürüyüşe Fransa genelindeki tüm baroların katılım göstereceğini belirtirken, Ulusal Pilotlar Sendikası’ndan da yürüyüşe destek verilerek, ‘emeklilik haklarının çalınmasına izin verilmeyeceği’ yönünde açıklama yapıldı.

  Fransa da ülke çapında büyük grev hazırlığı #2

  Bununla birlikte, Serbest Doktorlar Birliği, hükümetin kendilerini dinlememesi ve emeklilik reformunda ısrar etmesi halinde “tamamen iş durdurmaya” hazır oldukları bildirdi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir