Euro
10.7963
0.43%
Dolar
9.2515
0.43%
Altın
530.44
0.5%
Borsa
1.433
0%
Bitcoin
596.560
0.19%
11ºC
İstanbul
Güneşli 11 C
  Fransız askeri sokağa indi

  Fransız askeri sokağa indi

  Sarı Yelekliler'in bugün gerçekleştireceği gösteriler öncesinde Fransız askeri, Paris sokaklarında kuş uçurtmuyor.
  • Haber Merkezi
  • 23.03.2019 - 11:04

  Fransa'da Sarı Yelekliler'in gösterileri, bu hafta da devam edecek. Ancak haftalardır devam eden protesto gösterilerinden sıkılan Fransız hükümeti, protestoların bu kadar uzamasından pek de memnun değil.

  FRANSIZ HÜKÜMETİ KARAR ALDI

  Fransız hükümeti; protestoların artık uzamaması için dün önce sokağa çıkma yasağı getirdi; ardından da 5 bin polis ve askerin sokağa ineceğini açıkladı. Tüm bunlar yetmezmiş gibi bir de asker ve polisine 'vur emri' verdi.

  Fransız askeri sokağa indi VİDEO

  FRANSIZ ASKERİ İLK KEZ SOKAĞA İNDİ

  Bugün ise Fransız askerinin sokağa indiği görüntüler ortaya çıktı. Ordunun hassas noktaları korumak adına harekete geçirilmesi, 1947 ve 1948’teki büyük grevlerden bu yana Fransa'da ilk kez yaşanıyor.

  FRANSIZ ORDUSU 70 YIL SONRA İLK KEZ HALKIYLA KARŞI KARŞIYA

  Fransız ordusunun 70 yıl sonra ilk kez kendi halkıyla karşı karşıya geleceği belirtiliyor. Alınan tedbirlere tepkiler ise giderek artıyor. Fransız internet gazetesi Mediapart, Cumhurbaşkanı Macron'u “sınırsız ve hafızasız” olarak nitelendirdiği haberinde “otoriter sersemlik” olarak algıladığı bu duruma tepki gösterdi.

  Fransız askeri sokağa indi #1

  FRANSA'DA YAŞANANLARA AB SESSİZ

  Bu hafta Sarı Yelekliler'in protestosu, 19'uncu haftaya girecek. Haftalardır devam eden gösterilerde Fransız polisi, Sarı Yelekliler'e çok sert müdahalelerde bulunmuştu.

  Gösterilerde 11 kişinin yaşamını yitirdiği, 2 binden fazla kişinin ise yaralandığı biliniyor. Tüm bu yaşananlara ise Avrupa Birliği'nin sessiz kalması dikkatlerden kaçmıyor.

  Fransız askeri sokağa indi #2

  Fransız askeri sokağa indi #3

  Fransız askeri sokağa indi #4

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir