Petrol
114.09
-0.07%
Euro
17.5985
0.22%
Dolar
16.3575
0.05%
Altın
974.6
0.21%
Borsa
2451
-1.34%
Bitcoin
474.595
-3.34%
20ºC
İstanbul
Güneşli 20 C

  Hollywood yıldızının mülteci gözyaşları

  Avustralyalı Hollywood yıldızı Cate Blanchett, Davos zirvesinde mülteciler konulu oturumda konuştu. Mültecilerin yaşadıkları zor durumlara değinen Blanchett, "Tüm yük gelişmekte olan ülkelerde" dedi.
  • Haber Merkezi
  • 25.01.2018 - 09:09
  Hollywood yıldızının mülteci gözyaşları

  Dünyada mülteci sorunu halen varlığını sürdürüyor. Ülkelerindeki iç savaştan kaçan milyonlarca sığınmacı, vatanlarından uzakta, adeta bir sürgün hayatı yaşıyor.

  Mültecilerin içinde bulundukları bu durum bazı insan hakları temsilcileri tarafından da görülüyor. O temsicilerden biri de Avustralyalı Hollywood yıldızı Cate Blanchett oldu.

  Hollywood yıldızının mülteci gözyaşları #1

  "TÜM YÜK GELİŞMEKTE OLAN ÜLKELERİN OMUZLARINDA"

  Mülteciler Yüksek Komiserliği UNCHR iyi niyet elçisi olan Blanchett, Türkiye, Lübnan ve Ürdün'de bulunan mülteci kamplarını ziyaret ettiğini, mülteciler konusunda dünya ülkelerinin duyarsız kaldığını belirtirken, tüm yükün gelişmekte olan ülkelerin omuzlarına yerleştirildiğini belirtti.

  Blanchett mülteciler konusunda dünyayı daha duyarlı hale gelmeye davet etti.

  Hollywood yıldızının mülteci gözyaşları #2

  GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

  Türkiye, Lübnan ve Ürdün'de yaşadığı deneyimleri anlatan Blanchett, sığınmacılara kucak açan ülkelere teşekkür etti. Oralarda yaşadığı deneyimleri anlatırken duygulanan Hollywood yıldızı gözyaşlarını tutamadı.

  Hollywood yıldızının mülteci gözyaşları #3

  Blanchett, "Mültecilerin masum insanlar olduklarını akıllarımızdan çıkartmamamız gerek. Onlar terörist değil, tek istedikleri bir gün normal yaşantılarına ve evlerine, yurtlarına geri dönebilmek." dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir