Petrol
111.77
-0.24%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
488.295
3.13%
20ºC
İstanbul
Güneşli 20 C

  İdlib'de yeni sığınaklar açılıyor

  Suriye'nin İdlib kentinde rejim saldırılarına karşı hazırlanan bölge halkı, sığınaklara iniyor. Sığınakların sayısı yetersiz kalınca eline kazma kürek alanlar, yer altına yeni sığınaklar kazıyor.
  • Haber Merkezi
  • 17.09.2018 - 08:55
  • Güncelleme : 17.09.2018 - 09:01
  İdlib'de yeni sığınaklar açılıyor

  İdlib'de rejim güçleri ile Rusya İdlib'de saldırılar gerçekleştiriyor. Son günlerde saldırılar durma noktasına gelince de sivillerin canını kurtmak için kaçmaya başladı. Bir kısım sivil de sığınaklara girdi.

  Sığınak saysıının yetersiz olması nedeniyle siviller yeni sığınaklar kazmaya başladı.

  İdlib de yeni sığınaklar açılıyor #1

  KAZMA KÜREK İLE SIĞINAK

  İdlib'in Kafr Ain bölgesinde bir grup sivil sığınak açmak için kazma ve kürekleriyle toprak ve kaya bloklarında delikler açmaya çalıştı. Kendi imkanlarıyla rejim zulmünden kurtulmaya çalışan Suriyeliler, canlarını kurtarabilmek için yerin metrelerce altına tüneller ve mağaralar kazıyor.

  İdlib de yeni sığınaklar açılıyor #2

  ÇOCUKLAR DA TÜNEL AÇIYOR

  Sivillerin açtığı tünel ve sığınakların temizlenme işlemlerine küçük yaştaki çocuklar da destek verdi. Tünel ve mağaraların içindeki moloz yığınları, çocukların küçücük ellerinde dışarı çıkartıldı.

  İdlib de yeni sığınaklar açılıyor #3

  O yaşta oyun oynayıp okula gitmesi gereken çocuklar, Esad zulmünden dolayı ne sokağa çıkabiliyor, ne de okula gidebiliyor.

  İdlib de yeni sığınaklar açılıyor #4

  İDLİB'DE EVLERİN ALTI SIĞINAK

  Rejimin saldırısı altındaki Suriye’nin İdlib kentinde, siviller hava saldırılarından korunmak için evlerinin altını sığınağına çevirdi. Tedirginlik yaşayan siviller, uçak sesi duyunca evlerini terk ederek sığınağa girerek kendilerini korumaya çalışıyor.

  İdlib de yeni sığınaklar açılıyor #5  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir