Petrol
85.59
0.66%
Euro
17.8757
0.18%
Dolar
18.4392
0.14%
Altın
974.19
0.11%
Borsa
3282
-0.41%
Bitcoin
351.054
-0.41%
16ºC
İstanbul
Açık 16 C

  İngiltere'de kar kaosu

  İngiltere'de birkaç gündür devam eden kar yağışı, ülke genelinde yaşamı felç etti. Uçuşların iptal olmasına neden olan olumsuz hava koşulları, otoyollarda kazalara sebebiyet verdi.
  • Haber Merkezi
  • 28.12.2017 - 14:29
  İngiltere'de kar kaosu

  İngiltere'de etkisini gösteren kış koşulları, hayatı adeta felç etti. Günlerdir devam eden kar yağışı ülkeyi beyaza boyarken, havalimanlarında uçuşlar iptal edildi, otoyollarda ağır kazalar meydana geldi.

  İngiltere de kar kaosu #1

  İngiltere'de kar yağışı kaosa neden oldu - VİDEO

  İngiltere de kar kaosu #2

  İngiltere'de kar kaosu GALERİ

  BAŞKENT LONDRA DONUYOR

  Olumsuz hava koşullarının en yoğun yaşandığı bölge, Londra oldu. Başkent'te termometreler eksi 10 dereceyi gösterirken, yağan kar, zeminde buz kütleleri oluşturdu.

  İngiltere de kar kaosu #3

  Londra'da da hava koşullarının etkisini en çok gösterdiği yer ise Stansted Havaalanı oldu. Gece saatlerinde havalimanını kaplayan kar kütlesi ile baş edemeyen havalimanı yönetimi, çok sayıda uçuşu iptal etti.

  İngiltere de kar kaosu #4

  Gece, uçuşları iptal olan yolcular, havalimanındaki uçuş şirketi ofislerinin önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Kriz yönetimi sağlanamadığı için havaalanında kaos ortamı meydana geldi. İlk saatlerde uçuşu iptal edilen yolcuların sayısının 300 olduğu belirtildi. İptal edilen toplam uçuş sayısının ise en az 62 olduğu açıklandı.

  İngiltere de kar kaosu #5

  ÇALIŞMALAR YETERSİZ

  Kar küreme ekiplerinin havalimanına gelmesi ile zemindeki kar temizlenerek ulaşım sağlanmaya çalışıldı. Ancak her geçen saat artan yağış daha da hızlanınca tüm çalışmalar yetersiz kaldı.

  İngiltere de kar kaosu #6

  Pistte kalkış için bekleyen uçaklar önce saatlerce rötar yaptı, ardından içindeki yolcular uçaktan indirilerek uçuşlar iptal edildi. Havalimanı, uçuş trafiğine kapatıldı. Londra'nın göbeğinde yaşanan bu olaylar silsilesi, görenlere Avrupa'nın göbeğinde olduklarını unutturdu.

  İngiltere de kar kaosu #7

  KARADA FELAKET

  Kar yağışı yalnızca hava trafiğini vurmadı. Londra'nın İngiltere'nin diğer bölgelerine açılan yollare, otobanlar da kara teslim oldu. Her an çalışma halinde olan tuzlama, solüsyonlama ve kar küreme araçları, yağışın şiddetine yetişemeyince felaketler peş peşe geldi, kazalar yaşandı.

  İngiltere de kar kaosu #8

  Kazalar otoyolların her yerinde meydana geldi. Otobanda yavaş yavaş seyreden araçlar, kamyonlar yol kenarlarında yan yatan, kaza yapan ve paramparça olan araçları gördüler.

  İngiltere de kar kaosu #9

  UZMANLARDAN UYARI

  İki gündür devam eden bu aralıksız yağış İngiltere'de hayatı durma noktasına getirirken, uzmanlar İngiltere’dekilere uyarılarda bulundu. Hava sıcaklıklarının giderek düşeceğini belirtilirken, gün içerisinde eksi 15 derecelere ulaşılabileceği, gerekli olmadığı taktirde ne araçla ne de yayan olarak dışarı çıkılmaması konusunda uyarıda bulunuldu.

  İngiltere de kar kaosu #10


  Görüş Bildir