Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
483.715
1.90%
17ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 17 C
  Iraklı beş kardeş lüks araçların benzerini üretti

  Iraklı beş kardeş lüks araçların benzerini üretti

  Irak'ın Süleymaniye kentinde yer alan Ranya ilçesindeki bir atölyede çalışan beş kardeşin çabasıyla dünyada önde gelen lüks arabaların benzeri yapıldı.
  • AA
  • 14.11.2018 - 11:42
  • Güncelleme : 14.11.2018 - 11:42

  Irak'ın Süleymaniye kentine bağlı Ranya ilçesindeki beş kardeş, kendi atölyelerinde otomobil bakım ve onarım işinin yanı sıra Lamborghini ve arazi aracına benzer lüks araçların benzerini yapıyor.

  Iraklı beş kardeş lüks araçların benzerini üretti #1

  2010 yılında arabaların benzerini yapmaya başladıklarını belirterek, "Şu ana kadar 7 arabanın benzerini yaptık. En önemli işimiz 40 bin dolara mal olan Lamborghini tarzı bir araç oldu." dedi.

  Iraklı beş kardeş lüks araçların benzerini üretti #2

  7 ayda yapılan Lamborghini'nin maliyeti 40 bin dolar ViDEO

  KENDİ İMKANLARIYLA ÜRETTİLER

  Benzerlerini yaptıkları arabaların motor, vites, tekerlek gibi bazı önemli parçalar hariç birtakım yedek parçayı  kendi imkanlarıyla ürettiklerini dile getiren Selim, parçaları monte ederek orijinaline yakın lüks araba yaptıklarını söyledi.

  Iraklı beş kardeş lüks araçların benzerini üretti #3

  Selim, yaklaşık 7 ay içerisinde aslına yakın bir araç yapabileceklerini vurgulayarak, "Yaptığımız arabaların tarzı birbirinden farklı. Daha çok Lamborghini ve arazi aracı türünde lüks arabalar yapıyoruz. Normal araçları 3 ay süreyle yapabiliriz. Lamborghini tarzına benzer arabaların tasarımı zor olduğu için bir yıl içerisinde tamamlayabiliriz." ifadelerini kullandı.

  Iraklı beş kardeş lüks araçların benzerini üretti #4

  TEST SÜRÜŞLERİ YAPILIYOR

  Normal şartlarda arabaların piyasadaki fiyatının yüzde 30'u kadar harcama yaptıklarını söyleyen Selim, "Arabalarımızı test etmeden kullanmıyor ve satışa çıkarmıyoruz. Araçların özellikleri genel olarak piyasadakilerin neredeyse aynı." diye konuştu.

  Iraklı beş kardeş lüks araçların benzerini üretti #5

  Selim, yetkililerin destek olması halinde aslına yakın daha çok araç yapacaklarını belirterek, mali destek sağlandığı takdirde bölgede bir araba markasının ortaya çıkabileceğini sözlerine ekledi.

  Iraklı beş kardeş lüks araçların benzerini üretti #6


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir