Euro
9.6725
0.69%
Dolar
8.0578
0.63%
Altın
460.49
1.36%
Borsa
1.408
0.03%
Bitcoin
451.522
-9.48%
14ºC
İstanbul
Çok bulutlu 14 C

  İran Dışişleri Bakanı Zarif: ABD ile müzakere gereksiz

  İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, Viyana'da yapılacak nükleer anlaşmaya geri dönüş toplantısında ABD ile hiçbir şekilde görüşme olmayacağını belirtti.
  • İHA
  • 02.04.2021 - 20:12
  İran Dışişleri Bakanı Zarif: ABD ile müzakere gereksiz

  ABD’nin, İran ile nükleer anlaşmaya dönüşünü ele almak üzere 4+1 ülkeleri ile online gerçekleştirilen görüşmenin ardından İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif’ten konuya ilişkin açıklama geldi.

  "ABD İLE MÜZAKERELER GEREKSİZ"

  Zarif, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, İran ile ABD arasında herhangi bir müzakerenin olmayacağını belirtti. Zarif, 6 Nisan Salı günü Viyana’da yapılması planlanan nükleer anlaşmaya geri dönüş toplantısına ABD’nin de katılacağını açıklamasına yönelik, “ABD ile hiçbir şekilde görüşme olmayacak, müzakereler gereksiz” ifadesini kullandı.

  Zarif, Viyana’da yapılacak toplantının ABD yaptırımlarının kaldırılması ve buna karşılık İran’ın da tekrar taahhütlerine geri dönmesi ile alakalı olacağını belirtti.

  “ABD’NİN YER ALDIĞI HİÇBİR TOPLANTIDA BİZ BULUNMAYACAĞIZ”

  Viyana’da yapılacak toplantıda İran heyetini temsil edecek olan İran Dışişleri Bakan Yardımcısı Abbas Arakçi de görüşmede ABD’nin de bulunmasına yönelik değerlendirmesinde, “ABD’nin yer aldığı hiçbir toplantıda biz bulunmayacağız” ifadesini kullanmıştı.
  İran Dışişleri Bakanı Zarif: ABD ile müzakere gereksiz #1

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir