İran'da korona kaynaklı can kaybı 5 bin 650'ye yükseldi

İran Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Kiyanuş Cihanpur, devlet televizyonundan, son koronavirüs bilançosunu açıkladı.

CAN KAYBI 5 BİN 650 OLDU

Kiyanuş Cihanpur, son 24 saatte ülke genelinde 76 kişinin daha yaşamını yitirdiğini ve 1134 yeni vaka tespit edildiğini duyurdu.

Böylece ülkede toplam can kaybının 5 bin 650'ye çıktığını aktaran Cihanpur, toplam vaka sayısının ise 89 bin 328'e ulaştığını bildirdi.

İran'da korona kaynaklı can kaybı 5 bin 650'ye yükseldi

68 BİN 193 KİŞİ İYİLEŞTİ

Virüse yakalanan hastalardan 3 bin 96'sının durumunun kritik olduğunu belirten Sağlık Bakanlığı Sözcüsü, şu ana kadar iyileşen hasta sayısının ise 68 bin 193 olduğunu belirtti.

Cihanpur, ülke genelinde bugüne kadar yapılan test sayısının ise 410 bin 75'e çıktığını kaydetti.

İran'da korona kaynaklı can kaybı 5 bin 650'ye yükseldi

RUHANİ'DEN HALKA UYARI

Öte yandan Koronayla Ulusal Mücadele Kurulu toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ülkede son günlerde tedricen kaldırılmaya başlanan kısıtlamaların, virüs tehdidinin ortadan kalktığı anlamına gelmediğini belirtti.

Sosyal mesafe kurallarına riayet etmenin zaruretini vurgulayan Ruhani, "Atılan adımlar ve değerlendirmeler, salgını kontrol etme yolunda olmamıza rağmen vatandaşların farkındalık düzeyinin azalması halinde Allah göstermesin hastalığın tekrar zirveye çıkabileceğini gösteriyor. Bu durumda kısıtlamaları tekrar hayata geçirmek zorunda kalırız." ifadesini kullandı.