Euro
15.357
0.92%
Dolar
13.5959
0.78%
Altın
780.04
0.73%
Borsa
1.981
0%
Bitcoin
710.147
-1.05%
11ºC
İstanbul
Çok bulutlu 11 C

  IŞİD yeni rehine videosu yayınladı İZLE

  IŞİD yeni bir rehine videosunu sosyal paylaşım sitesinden yayınladı. Videoda 'zorla' IŞİD propagandası yaptırılan rehine, "Benim kaderim şu anda IŞİD'in ellerinde" ifadesini kullanıyor.
  • 19.09.2014 - 08:39
  IŞİD yeni rehine videosu yayınladı İZLE

  IŞİD yeni rehine videosu yayınladı İZLE #1

  Terör örgütü Irak Şam İslam Devleti (IŞİD), İngiliz bir rehineye zorla örgütün propagandasını yaptırdığı bir videoyu sosyal paylaşım sitelerinden servis etti.

  ''GAZETELER İÇİN ÇALIŞIYORUM''

  IŞİD'in servis ettiği görüntülerde, örgütün infaz ettiği rehinelere giydirdiği turuncu kıyafet içerisinde görülen İngiliz aksanlı kişi, isminin John Cantlie olduğunu, daha önce The Sunday Times, The Sun ve The Sunday Telegraph gibi gazeteler için çalıştığını söylüyor.

  Kamera karşısında örgütün yazılı metnini okuyan kişi, 2012 Kasım'da Suriye'ye gittiğini ve IŞİD militanlar tarafından rehin alındığını belirterek, "rehin alındığı günden bu yana IŞİD'in büyüdüğünü, Suriye'nin doğu ve Irak'ın batısını kontrolü altına aldığını" söylüyor.

  ''İNGİLİZ HÜKÜMETİ YALNIZ BIRAKTI''

  IŞİD'in İngiltere'den daha büyük bir alanı kontrol ettiğini belirten rehine, "açıklamaları IŞİD'in zoruyla yaptığını, İngiliz hükümetinin kendisini yalnız bıraktığını" iddia ediyor.

  IŞİD yeni rehine videosu yayınladı İZLE

  ''KADERİM IŞİD'İN ELİNDE''

  "Benim kaderim şu anda IŞİD'in ellerinde" diyen rehine, IŞİD'in yeni videolar yayınlayacağını ve kendisinin bunlarda örgütün propagandasını yapmak zorunda kalacağını belirtiyor.

  Avrupa'da birçok ülkenin, IŞİD'in elindeki rehineleri kurtarmak için terör örgütüyle görüştüğünü ve pazarlıkların sonrasında rehinelerin serbest bırakıldığını belirten rehine, "ABD ve İngiltere'nin kendi vatandaşlarını kurtarmak için pazarlık yapmadığını" ileri sürüyor.

  3 REHİNEYİ KESEREK ÖLDÜRMİŞLERDİ

  IŞİD daha önce İngiliz rehine David Haines'in infaz görüntülerini yayınlamış, bu görüntülerdeki ikinci kişinin örgütün hala elinde tuttuğu 47 yaşındaki İngiliz yardım görevlisi olan Alan Henning olduğu anlaşılmıştı.  IŞİD militanları daha önce ikisi Amerikalı, biri İngiliz üç rehineyi başlarını keserek öldürmüş ve bu anların görüntülerini kamuoyu ile paylaşmışlardı.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir