Euro
15.5756
0.25%
Dolar
13.7566
0.28%
Altın
788.1
0.2%
Borsa
1.919
0.46%
Bitcoin
704.023
-3.01%
16ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 16 C

  İtalya Başbakanı Conte'den koronavirüs itirafı

  İtalya Başbakanı Conte, ülkesinin Avrupa'da salgından ciddi olarak etkilenen ilk ülke olduğunu söyledi ve "Kabul edelim ki bu kadar büyük bir küresel krize hazırlıklı değildik" dedi.
  • AA
  • 19.05.2020 - 20:30
  İtalya Başbakanı Conte'den koronavirüs itirafı

  İtalya Başbakanı Conte, 73. Dünya Sağlık Asamblesi’nin video konferans yöntemiyle yapılan kapanış oturumunda yaptığı konuşmada, ülkesinin, Avrupa’da salgının ilk ciddi şekilde etkilendiği yer olduğunu hatırlattı.

  "BÖYLE BİR KRİZE HAZIR DEĞİLDİK"

  Mart başında uygulamaya koydukları sıkı tedbirler sayesinde 2 ay sonra bugün gelen verilerin cesaret verici olduğunu ifade eden Conte, "Kabul edelim ki bu kadar büyük bir küresel krize tamamen hazırlıklı değildik. Sonrasında bunu telafi etmek için büyük beceri gösterdik ancak yine burada derslerimizi almamız gerekiyor ve kesinlikle alacak dersimiz var" dedi.

  Conte, "Erken uyarı mekanizmalarını, bilgi alışverişini, uluslararası toplumun salgın hazırlıklarında en iyiyi belirlemek için güçlendirmeliyiz" diye konuştu.

  Virüsün, hayatlarını bundan birkaç ay öncesine kadar tahmin edemeyecekleri boyutta değiştirdiğine dikkati çeken İtalya Başbakanı, Dünya Sağlık Örgütünün rolünün güçlendirilmesi ve daha savunmasız ülkeler için desteğin arttırılması gerektiğinin de altını çizdi.

  İtalya Başbakanı Conte den koronavirüs itirafı #1

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir