Euro
9.0213
0.51%
Dolar
7.4148
0.64%
Altın
439.28
-0.88%
Borsa
1.534
-1.14%
Bitcoin
239.272
-2.34%
12ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 12 C

  Michael Kasırgası Florida'yı cehenneme çevirdi

  ABD güneydoğusunda etkili olan son yüzyılın en şiddetli kasırgası Michael nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 2'ye çıktı. Kasırga bölgeyi savaş alanına döndürdü.
  • Haber Merkezi
  • 11.10.2018 - 15:28
  • Güncelleme : 11.10.2018 - 17:07
  Michael Kasırgası Florida'yı cehenneme çevirdi

  ABD Ulusal Kasırga Merkezi, dün derecesi dördüncü kategoriye çıkarılan kasırganın şiddetinin saatte 115 kilometreye düştüğünü ve bu nedenle tropik fırtına halini aldığını duyurdu.

  Bölgede etkisini yitiren fırtına çevrede ağır hasara yol açtı.

  Michael Kasırgası Florida yı cehenneme çevirdi #1

  BİNALAR YIKILDI

  Saatte 115 km'yi aşan rüzgarlar binalara ve ağaçlara çarpınca büyük bir yıkım meydana geldi. Özellikle bir fotoğraf karesi yıkımın bilançosunu gözler önüne sermeye yetti.

  Michael Kasırgası Florida'yı cehenneme çevirdi VİDEO

  Michael Kasırgası Florida yı cehenneme çevirdi #2

  Binanın altında bulunan bir araç, yıkılmanın etkisiyle savruldu. Binadan kopan parçalar aracın üzerine düşerken, demir ve ahşap parçalar aracın camından otomobil kabinine saplandı.

  Michael Kasırgası Florida yı cehenneme çevirdi #3

  ELEKTRİK KESİNTİLERİ

  Şiddetli rüzgar ve yağmurlara neden olan afet sebebiyle ev ve iş yerleri büyük hasar gördü, su baskınları yaşandı. Alabama, Georgia ve Florida eyaletlerinde 500 bin kişi elektriksiz kaldı.

  Michael Kasırgası Florida yı cehenneme çevirdi #4

  Ayrıca binlerce kişi de evsiz kalırken tehlike sahasındaki halk, yetkilier tarafından güvenli bölgelere nakledildi. Evsiz kalma tehlikesiyle karşı karşıya kalanlar spor salonları ve sığınaklarda konakladı.

  Michael Kasırgası Florida yı cehenneme çevirdi #5

  30 MİLYON KİŞİ ETKİLENECEK

  Bununla birlikte Ulusal Kasırga Merkezi, Georgia eyaletini etkisi altına alan kasırganın şiddetini düşürmeye başladığını açıkladı. Tropik fırtına kategorisine yeniden çekilen doğa felaketinin cuma günü etkisini yitirmesi bekleniyor. Fakat merkez şiddetli rüzgarların ve sel baskınlarının maddi zarar vermeye devam edeceği konsunda uyarıyor.

  Yerel saat ile bugün öğleden sonra Atlas Okyanusu'na ulaşması ve karadan uzaklaşması beklenen kasırgadan 30 milyondan fazla kişinin etkileneceği tahmin ediliyor.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir