Euro
10.1402
0.81%
Dolar
8.6468
1.42%
Altın
487.98
1.55%
Borsa
1.419
0.1%
Bitcoin
417.000
2.27%
27ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 27 C

  Moskova'da ünlü tabloyu çalan adamın hırsızlık anı

  Moskova’daki ünlü Tretyakovskaya Galerisi’nden, Rus ressam İvanoviç Kuinci’nin “Ay-Petri.Kırım” adlı tablosunu çalan şüpheli yakalandı. Tablo, şüphelinin söylediği adreste bulundu.
  • DHA
  • 28.01.2019 - 13:21
  Moskova'da ünlü tabloyu çalan adamın hırsızlık anı

  Rus polis yetkilileri; güvenlik kameralarından tespit edilen şüphelinin kısa süre sonra yakalandığını, şüphelinin tabloyu yapımı süren bir binaya sakladığını söylediğini, polisin belirtilen adreste tabloyu bulduğunu yazdı.

  Moskova da ünlü tabloyu çalan adamın hırsızlık anı #1

  DAHA ÖNCE UYUŞTURUCUYLA YAKALANMIŞTI

  31 yaşındaki şüphelinin; Aralık 2018’de uyuşturucular ile yakalandığı, mahkemesinin sürdüğünü ve yurtdışına çıkış yasağının bulunduğu belirtildi. Eserin, St. Petersburg Rus Müzesi’nden sergilenmek üzere Tretyakovskaya Galerisi’ne götürüldüğü, olayın da burada gerçekleştiği belirtildi.

  Moskova'da ünlü tabloyu çalan adamın hırsızlık anı VİDEO

  Moskova da ünlü tabloyu çalan adamın hırsızlık anı #2

  MÜZE GÖREVLİSİ SANDILAR

  Tretyakovskya Galerisi’nde ziyaretçilerin içeride olduğu sırada duvardan tabloyu indiren şüpheli, sanat eserini çalarak kayıplara karıştı. Görgü tanıkları, tabloyu götüren kişinin önce müze görevlisi olduğunu düşündüklerini, ancak birkaç dakika sonra tablonun çalındığının anlaşıldığını anlattı.

  Yerel basın, Rus ressam Arkhip İvanoviç Kuinci’nin 1898-1908 yılları arasında tamamladığı “Ay-Petri.Kırım” adlı yağlı boya tablonun değerinin, 180 bin dolar civarında olduğunu duyurdu.

  Moskova da ünlü tabloyu çalan adamın hırsızlık anı #3

  HIRSIZLIK ANI VE ŞÜPHELİNİN YAKALANMASI KAMERADA

  Rus polisi, gerçekleşen hırsızlığın güvenlik kamera görüntüleri ve hırsızın bulunduğu mekana baskın ile gözaltına alınma anlarına dair görüntüleri yayınladı. Görüntülerde hırsızın gösterdiği adreste, ünlü tablonun bulunma anı da bulunuyor.

  Moskova da ünlü tabloyu çalan adamın hırsızlık anı #4

  Günün önemli gelişmeleri VİDEO

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir