Euro
10.2765
0.06%
Dolar
8.4581
-0.52%
Altın
501.33
0.4%
Borsa
1.441
-0.25%
Bitcoin
421.481
-1.11%
18ºC
İstanbul
Açık 18 C
  Obama'dan Fransa'ya terör uyarısı

  Obama'dan Fransa'ya terör uyarısı

  ABD Başkanı Barack Obama, Paris'teki terör saldırılarıyla ilgili olarak Fransa hükümetinin terör tehdidine karşı tetikte olması gerektiğini söyledi.
  • 10.01.2015 - 09:45

  Obama dan Fransa ya terör uyarısı #1

  Fransa'da dergi binasına yapılan saldırı sonrası çıkan olaylar dün akşam yapılan operasyonla son buldu. Yaşanılan olaylar sonrası Obama, Fransa'ya "yanınızdayız" mesajı verdi ve terör tehdidine karşı tetikte olunması gerektiğini söyledi.

  DESTEK TALİMATI

  Tennessee eyaletini ziyaret eden Obama, burada Paris’teki terör saldırılarıyla ilgili de konuştu. Saldırının başından itibaren Fransa ile yakın temasta olduklarını belirten Obama, tüm ABD güvenlik güçleri ve terörle mücadele ekiplerine, Fransa’ya elden gelen her desteğin sağlanması talimatını verdiğini kaydetti.

  "TETİKTE KALINMALI"

  Obama, Paris’teki çifte rehine krizinin sona ermesiyle ilgili olarak, "Fransız yetkililerin sahadaki profesyonelliği sayesinde ivedi tehdidin sona erdiğini umuyoruz ama Fransa hükümeti terör tehdidiyle karşı karşıya kalmaya devam edecek ve tetikte kalmayı sürdürmesi lazım, olaylar hala akışkan" diye konuştu.

  "BUGÜN DE GELECEKTE DE YANINIZDA OLACAĞIZ"

  Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande’nin Fransa halkını korumak için ne gerekiyorsa yapacaklarını belirttiğini anımsatan Obama, "Fransa bizim en eski müttefikimiz, Fransa halkının bilmesini istiyorum ki, ABD olarak bugün de gelecekte de sizlerin yanında olacağız, dualarımız sizlerle. Değerlerimizi, bizi dost ve müttefik olarak birbirimize bağlayan evrensel değerleri ayakta tutmak için sizlerle birlikte mücadele edeceğiz" ifadesini kullandı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir