Euro
10.398
0.54%
Dolar
8.7104
1.1%
Altın
498.53
-0.7%
Borsa
1.414
-1.2%
Bitcoin
329.889
-0.71%
21ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 21 C

  Pakistan Başbakanı Han Türkiye'ye geliyor

  Başbakan İmran Han, 3-4 Ocak'ta, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın davetine icabetle Türkiye'ye resmi ziyarette bulunacak.
  • AA
  • 31.12.2018 - 08:54
  • Güncelleme : 31.12.2018 - 08:54
  Pakistan Başbakanı Han Türkiye'ye geliyor

  qweqwe

  Pakistan Başbakanı İmran Han3-4 Ocak'ta Türkiye'ye resmi ziyarette bulunacak.

  Pakistan Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Başbakan Han'ın, yeni yılın ilk haftasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın davetine icabetle, Türkiye'ye resmi ziyarette bulunacağı bildirildi.

  TÜRKİYE'YE ÜST DÜZEY ZİYARET

  Açıklamada; Türkiye'ye ilk resmi ziyaretini düzenleyecek Han'a, aralarında Pakistan Dışişleri Bakanı Şah Mahmud Kureyşi, Planlama Bakanı Makhdoom Khusro Bakhtyar ve Başbakan Han'ın Ticaret ve Yatırım Danışmanı Abdul Razak Davud'un da bulunduğu üst düzey heyetin eşlik edeceği belirtildi.

  Ziyaret sırasında İmran Han'ın, Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüşeceği ikili ilişkilerin yanı sıra bölgesel ve uluslararası durumu da ele alacaklarının kaydedildiği açıklamada; Başbakan Han'ın, Ankara'da ayrıca, iş forumunda konuşacağı, Türk iş adamları ve potansiyel yatırımcılarla da bir araya geleceği ifade edildi.

  "BİRLİKTE ÇALIŞMA KONUSUNDA YARDIM"

  Açıklamada, şunlar kaydedildi:

  "Pakistan ve Türkiye, yüzyıllarca eskiye dayanan ortak din ve kültürel miras üzerine kurulu tarihi ve benzersiz bağların keyfini yaşamaktadır. İki ülkenin mükemmel seviyede ve her geçen yıl daha da güçlenmeye devam eden siyasi, ekonomik, savunmayla ilgili kültürel ve halktan halka ilişkileri bulunmaktadır. Başbakan'ın Türkiye'ye yaklaşan ziyareti, iki kardeş ülkenin hükümetleri ve halkları arasındaki tarihi bağların daha da güçlenmesini sağlayacaktır. Dahası ziyaret, iki ülke arasında özellikle ekonomik ve ticari ilişkilerle ilgili iş birliği ve birlikte çalışma konusunda yeni alanların keşfedilmesine yardım edecektir."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir