Euro
14.4065
-0.43%
Dolar
12.7583
-0.45%
Altın
731.86
-0.43%
Borsa
1.809
0%
Bitcoin
729.140
0.34%
14ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 14 C

  Rick Kasırgası'nın Meksika'yı vurması bekleniyor

  Büyük Okyanus'ta oluşan ve kategori 1 seviyesinde olan Rick Kasırgası, Meksika kıyılarına doğru ilerliyor. Kasırganın Zihuatanejo şehri ile Lazaro Cardenas Limanı arasında karaya çıkması bekleniyor.
  • İHA
  • 25.10.2021 - 00:21
  • Güncelleme : 25.10.2021 - 00:26
  Rick Kasırgası'nın Meksika'yı vurması bekleniyor

  Meksika Ulusal Su Komisyonu (Conagua) tarafından yapılan açıklamada, kasırganın rüzgar hızının saatte ortalama 140 kilometre olduğu ve kasırganın saatte 9 kilometre ile kuzeye doğru ilerlemeye devam ettiği aktarıldı.

  Kasırganın rüzgar hızının yer yer maksimum 165 kilometre hıza ulaştığı belirtildi. Kasırganın Guerrero eyaleti kıyılarına 180 kilometre uzaklıkta olduğu ifade edilirken, şimdiden birçok şehirde fırtına ve şiddetli yağışlar görüldüğü, sel baskınları ve yıkılan ağaçlar olduğu bildirildi.

  KIYILARDA DALGA YÜKSEKLİĞİNİN 7 METREYİ BULMASI BEKLENİYOR

  Yetkililer, kasırganın karaya ulaşmadan önce şiddetini daha da artırarak kategori 2 seviyesine ulaşmasının beklendiğini aktararak, Michoacan ve Guerrero eyaletleri kıyılarında dalga yüksekliğinin 7 metreye ulaşabileceğini ifade etti.

  Rick Kasırgası'nın Meksika'yı vurması bekleniyor VİDEO

  BARINAKLAR OLUŞTURULDU

  Guerrero, Michoacn, Jalisco, Colima ve Oaxaca eyaletlerinde şiddetli yağış ve dolu beklendiğini aktaran yetkililer, su baskınları ve toprak kaymalarına karşı dikkatli olunması istedi. Birçok şehirde vatandaşlar için barınaklar oluşturuldu.

  Rick Kasırgası nın Meksika yı vurması bekleniyor #1

  KASIRGA KENDİNİ ŞİMDİDEN HİSSETTİRMEYE BAŞLADI

  Michoacan eyaletinde yer alan Uruapan şehrinde kasırganın getirdiği yağoşlar nedeniyle bir kanalda taşma olurken, onlarca ev sula altında kaldı. Guerrero eyaletinde yer alan turizm şehri Acapulco’da ise şiddetli rüzgar nedeniyle ağaçlar ve elektrik direkleri devrildi.

  ORDU YARDIM İÇİN HAZIR BEKLETİLİYOR

  Meksika Devlet Başkanı Andres Manuel Lopez Obrador yaptığı açıklamada, kasırganın büyük bir yıkıma sebep olmasını beklemediklerini ifade ederek, ordunun vatandaşlara ve sivil savunma ekiplerine her türlü yardım için hazırda bulunduğunu açıkladı.

  Öte yandan Meksika’da son olarak 13 Ekim’de yaşanan Pamela Kasırgası şiddetli rüzgar ve yağışa neden olmuş, bir çok şehirde nehirlerin taşmasıyla su baskınları ve toprak kaymaları yaşanmıştı.

  Rick Kasırgası nın Meksika yı vurması bekleniyor #2

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir