Petrol
99.65
2.31%
Euro
18.511
0.52%
Dolar
17.9463
0.43%
Altın
1.031
0.17%
Borsa
2868
1.37%
Bitcoin
435.735
2.79%
27ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 27 C
  Ruhani'den ABD'ye sert tepki

  Ruhani'den ABD'ye sert tepki

  Yeniden cumhurbaşkanı seçilen Ruhani, yeni dönemindeki ilk basın toplantısında ABD ve Suudi Arabistan'ı sert ifadelerle hedef aldı.
  • DHA
  • 22.05.2017 - 23:47

  Ruhani den ABD ye sert tepki #1

  İran'ın füze çalışmalarını durdurması için Washington yönetiminin yaptığı çağrıyı değerlendiren Ruhani, "İran ne zaman füze denemesine ihtiyaç duyarsa bunu yapar ve konuda ABD'den izin alacak değil." diye konuştu.

  "Saldırmak için değil ülkeyi savunma için füze yapıyoruz." diyen Ruhani, "Füze yapmazsak birileri kafalarında yanlış hesaplamalar yapar." ifadesini kullandı.

  "TERÖRİSTLERİ DESTEKLEYENLER TERÖRLE MÜCADELE ETTİĞİNİ SÖYLEYEMEZ"

  ABD Başkanı Donald Trump'ın Suudi Arabistan ziyareti sırasında bu ülkede yapılan İran karşıtı zirveye değinen Ruhani, "Suudi Arabistan'daki zirve, politik vizyonu olmayan gösteriş amaçlı bir zirveydi. Zirve yaparak, milletin parasını bir süper güce vererek terör sorunu çözülmez." diye konuştu.

  Washington yönetiminin hiç bir zaman terörizmle mücadele etmediğini savunan Ruhani, "Teröristleri destekleyenler, terörizmle mücadele ettiklerini söyleyemez." ifadesini kullandı.

  Ruhani'den ABD'ye sert tepki VİDEO

  "SUUDİ ARABİSTAN ALDIĞI SİLAHLARI KULLANMAKTAN BİLE ACİZ"

  ABD'nin Suudi Arabistan'a sattığı milyarlarca dolarlık silaha karşın İran'ın askeri potansiyelini nasıl güçlendireceği sorusunu yanıtlayan Ruhani, "Suudi Arabistan silah almayı düşünebilir, biz kendimiz ürettiğimizden buna ihtiyacımız yok." diye konuştu.

  Arabistan'ın aldığı silahları kullanmaktan bile aciz  olduğunu öne süren Ruhani, Riyad'ın bu konuda yeniden Amerikanlı müsteşarları bölgeye getireceğini ileri sürdü.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir