Petrol
111.85
1.05%
Euro
17.4106
0.66%
Dolar
16.3259
1.56%
Altın
973.86
0.79%
Borsa
2391
0.00%
Bitcoin
485.146
2.18%
25ºC
İstanbul
Güneşli 25 C
  Ruhani'den saldırıya ilişkin açıklama

  Ruhani'den saldırıya ilişkin açıklama

  İran'ın Ahvaz kentinde askeri geçit töreni sırasında silahlı kişiler tarafından ateş açılması ve en az 25 kişinin hayatını kaybetmesinden sonra İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani açıklamalarda bulundu.
  • Haber Merkezi
  • 23.09.2018 - 09:43

  İran'da dün Ahvaz kentindeki askeri geçit töreni sırasında silahlı saldırı düzenlenmesi ve en az 25 kişinin hayatını kaybederek onlarca kişinin yaralanmasından sonra İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani açıklama yaptı.

  Ruhani den saldırıya ilişkin açıklama #1

  BM ÖNCESİ AÇIKLAMA

  New York'taki Birleşmiş Milletler Genel Kurulu toplantılarına katılmak için yola çıkmadan önce Tahran'da konuşan Ruhani 'ABD destekli Körfez ülkelerini Ahvaz'daki saldırının sorumluluğunu üstlenen gruba (Ahvaz Arap Demokratik Hareketi) finansal ve askeri yardım yapmakla' suçladı.

  Ruhani den saldırıya ilişkin açıklama #2

  "HUKUK VE ULUSAL ÇIKAR ÇERÇEVESİNDE YANIT VERECEĞİZ"

  'ABD'nin Körfez ülkelerine bu suçları işlemeleri için kaynak sağladığını' söyleyen Ruhani 'İran'ın bu suçlara hukuk ve ulusal çıkar çerçevesinde yanıt vereceğini' belirtti.

  İran'da terör saldırısı - VİDEO

  Ruhani den saldırıya ilişkin açıklama #3

  "ABD KABADAYI GİBİ DAVRANIYOR"

  ABD'nin 'bir kabadayı' gibi davrandığını söyleyen iran Cumhurbaşkanı Washington'ın 'güce sahip olanın dünyada cezasız kalarak hareket edebileceğini inandığını' savundu. 'ABD'nin İran'da güvensizlik yaratmak istediğini ancak başarılı olamayacağını' söyleyen Ruhani 'İran'ın yaptırımların üstesinden gelmeye çalışacağı ve ABD'nin saldırganlığı nedeniyle pişman olacağı' sözlerini sarf etti.

  Ruhani den saldırıya ilişkin açıklama #4

  Ruhani ayrıca İstihbarat Bakanlığı'na  saldırının faillerinin kimliklerini hızlıca tespit etmesi için tüm güvenlik ve askeri organları seferber etmesi talimatı verdiğini de duyurdu.

  Ruhani den saldırıya ilişkin açıklama #5


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir