Petrol
94.27
-2.12%
Euro
18.5306
1.38%
Dolar
17.8997
0.00%
Altın
1.034
0.11%
Borsa
282
0.00%
Bitcoin
430.891
3.20%
29ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 29 C
  Rus askeri uzman: ABD DEAŞ'ı kontrol etmek istedi

  Rus askeri uzman: ABD DEAŞ'ı kontrol etmek istedi

  Askeri uzman Konstantin Sivkov, Amerikan siyasi aklının terör örgütü DEAŞ'ı yok etmek değil, kontrol etmek istediğini savundu.
  • Detay Haber
  • 17.12.2017 - 00:18

  Amerikalı uzmanların Suriye'nin Haseke vilayetindeki sığınmacı kampında, aralarında DEAŞ militanlarının da yer aldığı "Yeni Suriye Ordusu" isimli yeni silahlı gruba eğitim verdiğine yönelik haberleri Sputnik'e değerlendiren Sivkov, şunları söyledi:

  Rus askeri uzman: ABD DEAŞ ı kontrol etmek istedi #1

  ABD, DEAŞ'LI GENERALLERLE ORDU KURUYOR

  "ABD hiçbir zaman DEAŞ'la mücadeleyi önemsemedi, onun yerine DEAŞ'ı kontrol altına almaya çalıştı. Bu nedenle kendilerine sadık DEAŞ'lı generalleri tahliye ettiler. Gerekli olan herkesi tahliye ettiler ve meşru yönetimle savaşmak için yeni bir ordu hazırlıyorlar." diye konuştu.

  Rus askeri uzman: ABD DEAŞ ı kontrol etmek istedi #2

  "WASHINGTON, RUSYA'YA KARŞI İNTİKAM İSTİYOR"

  Rus uzman ayrıca bugün Suriye kampanyasının tamamlanmasının, ABD'nin yenilgisi olarak kabul edilebileceğini ve Washington'un bu yenilgi nedeniyle intikam istediğini kaydetti. Sivkov, DEAŞ'ın kontrolden çıktığı için ABD'nin de örgütü vurmak zorunda kaldığını sözlerine ekledi.

  Rus askeri uzman: ABD DEAŞ ı kontrol etmek istedi #3

  YENİ SURİYE ORDUSU

  Daha önce Rusya Savunma Bakanlığı, uluslararası koalisyonun Suriye'de kalan militanlarla işbirliğine devam ettiğini, Amerikalı özel operasyon güçlerinden eğitmenlerin yönetiminde, Haseke'deki sığınmacı kampında en az 6 aydır farklı terör örgütüne mensup militanların eğitildiğini ve 'Yeni Suriye Ordusu' isimli yeni bir silahlı oluşumun kurulduğunu açıklamıştı.

  Rus askeri uzman: ABD DEAŞ ı kontrol etmek istedi #4


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir