Petrol
86.65
-4.21%
Euro
17.8436
-1.10%
Dolar
18.414
0.52%
Altın
973.28
-1.08%
Borsa
3282
-0.41%
Bitcoin
351.787
-0.98%
16ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 16 C

  Rusya: ABD’nin koronavirüs yardımı samimi bir jest

  Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, ABD'nin Rusya'ya solunum cihazı göndermesini samimi jest olarak nitelendirdi.
  • AA
  • 21.05.2020 - 22:01
  Rusya: ABD’nin koronavirüs yardımı samimi bir jest

  Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, haftalık basın toplantısında, ABD’nin koronavirüsle mücadele için Rusya’ya bağışladığı solunum cihazlarının teslimatına ilişkin bilgi verdi.

  RUSYA'YA 50 SOLUNUM CİHAZI

  ABD’den bugün özel bir uçakla getirilen 50 adetten oluşan ilk partinin yanı sıra gelecek hafta bir parti solunum cihazı daha alınacağını belirten Zaharova, bu cihazların uygun şekilde salgın durumu dikkate alınarak ihtiyaç duyan Rus sağlık kurumlarına dağıtılacağını söyledi.

  Rusya: ABD’nin koronavirüs yardımı samimi bir jest #1

  "RUS VE AMERİKAN TARAFLARI TAMAMEN ÖDEŞTİ"

  Rusya ve ABD’nin koronavirüsle mücadelede çabalarını birleştirme konularının en üst düzeyde görüşüldüğünü hatırlatan Zaharova, önce Rusya’nın New York’a yardım taşıyan uçak gönderdiğini, şimdi de ABD’nin solunum cihazı üretimini artırması nedeniyle Rusya’ya destek sağlama imkanı oluştuğunu belirtti.

  Rusya: ABD’nin koronavirüs yardımı samimi bir jest #2

  Zaharova, "Her iki durum da karşılıksız yardım temelinde ve samimi jesttir. Rus ve Amerikan tarafları tamamen ödeşmişlerdir." ifadesini kullandı.

  Rusya: ABD’nin koronavirüs yardımı samimi bir jest #3

  POMPEO: "200 SOLUNUM CİHAZI GÖNDERECEĞİZ"

  ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, ABD'nin koronavirüsle mücadele kapsamında Rusya'ya da destek verdiklerini belirterek, "ABD, Rusya halkına Amerikan yapımı 200 solunum cihazı bağışlayacak." açıklaması yapmıştı.

  Rusya: ABD’nin koronavirüs yardımı samimi bir jest #4

  Rusya: ABD’nin koronavirüs yardımı samimi bir jest #5


  Görüş Bildir