Euro
10.107
0.01%
Dolar
8.5593
0.08%
Altın
494.71
0.08%
Borsa
1.349
0%
Bitcoin
316.915
-0.65%
23ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 23 C

  Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov'un Ürdün teması

  Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile Ürdün Dışişleri Bakanı Eymen Es-Safadi ülkenin başkenti Amman'da bir araya geldiği bildirildi.
  • Haber Merkezi
  • 11.09.2017 - 17:43
  Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov'un Ürdün teması

  Bölgesel temaslarda bulunmak üzere Amman'a gelen Lavrov ile Safadi görüşmelerinin ardından ortak basın toplantısı düzenledi.

  Toplantıda konuşan Lavrov, "Suudi Arabistan, Suriye krizini bitirme konusunda kararlı. Bunun için Astana görüşmelerini destekliyor." dedi.

  Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov un Ürdün teması #1

  Ürdün ile ortak yönlerinin olduğunu söyleyen Lavrov, "Suriye'deki akan kanın bir an önce durdurulması, insani krize çözüm bulunması ve Birleşmiş Milletler kararlarına göre gerçek bir anlaşma sağlanması gerekiyor." ifadelerini kullandı

  ÇATIŞMAZLIK BÖLGESİ İÇİN ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

  Lavrov, Türkiye ve İran ile birlikte Astana görüşmeleri çerçevesinde çatışmasızlık bölgesi oluşturulması için çalıştıklarını aktararak, "Uluslararası kanunlara ve ülkelerin içişlerine saygı gösterilmeli. Suriye'de barışçıl hayata yeniden dönülmesi için bir fırsat varsa, bunun değerlendirilmesi gerekir." diye konuştu.

  Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov un Ürdün teması #2

  "ÜRDÜN SINIRI TERÖRDEN TEMİZLENMELİ"

  Öte yandan, Ürdün sınırlarının terör örgütü DEAŞ ve başka milislerden temizlenmesinin gerektiğini söyleyen Safadi, "Suriye krizi konusunda iki ülkenin çıkarları örtüşüyor." dedi.

  Safadi, Suriye'de çatışmanın sona ermesini istediklerini söyleyerek, "Daha sonraki aşama barışçıl çözüm ve Suriye halkının kabul ettiği bir aşamaya ulaşmak." ifadelerini kullandı.

  Taraflar ayrıca İsrail-Filistin görüşmeleri konusunda barış görüşmelerinin dondurulması konusunda uyarıda bulundu.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir