Petrol
84.02
-1.81%
Euro
19.5679
-0.31%
Dolar
18.6394
0.03%
Altın
1.06
-1.51%
Borsa
4958
0.00%
Bitcoin
322.708
-0.46%
11ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 11 C

  Rusya, Suriye'deki DEAŞ hedeflerini vurdu

  Rusya Savunma Bakanlığı, Akdeniz'deki savaş gemileri ve denizaltından Suriye'deki DEAŞ hedeflerine 6 füze fırlattığını açıkladı.
  • 23.06.2017 - 09:57
  Rusya, Suriye'deki DEAŞ hedeflerini vurdu

  Saldırıdan kurtulan militanların, daha sonra hava saldırıylarıyla öldürüldüğü belirtildi.

  Rusya, Suriye deki DEAŞ hedeflerini vurdu #1

  Rusya Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Rusya Donanması'nın Amiral Essen, Amiral Grigorociç fırkateynleri ve Krasnodar denizaltısı Akdeniz'in doğusundan Suriye'deki IŞİD hedeflerine 6 Kalibr kruz füzesi fırlattı." ifadeleri kullanıldı.

  Açıklamada saldırının sonucunda IŞİD'in Hama'nın Akerbat kasabasındaki kontrol noktalarının ve mühimmat depolarının vurulduğu kaydedildi.

  Sputniknews'te yer alan habere göre; Krasnodar denizaltısnın sualtından saldırı gerçekleştirdiği vurgulanan açıklamada "Kalan IŞİD militanları ve mevzileri de Rus Hava Kuvvetleri'nin hava saldırıları ile imha edildi" ifadelerine yer verildi.

  Rusya, Suriye deki DEAŞ hedeflerini vurdu #2

  ​'TÜRKİYE VE İSRAİL'E BİLGİ VERİLDİ'

  Bakanlık, Türkiye ve İsrail komutanlıklarına saldırılarla ilgili önceden bilgi verildiğini de duyurdu.

  Bölgede militanların bulunduğu bir mevzinin de imha edildiği kaydedilen açıklamada, IŞİD'in Hama'ya farklı güzergâhlardan militan sevk ettiği vurgulandı.

  Açıklamada "Karanlık ve zorlu arazilerden faydalanılarak, Hama'ya farklı güzergâhlardan militan, mühimmat ve cephanelik sevk ediliyor." ifadeleri kullanıldı.


  Görüş Bildir