Petrol
113.77
-0.41%
Euro
16.35
0.67%
Dolar
15.63
0.57%
Altın
918.75
0.00%
Borsa
2391
-1.18%
Bitcoin
479.039
-0.73%
12ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 12 C

  Trump: Bağdadi operasyonunun bir kısmını yayınlayabiliriz

  ABD Başkanı Donald Trump, terör örgütü DEAŞ'ın elebaşı Ebubekir el-Bağdadi'nin öldürüldüğü operasyonun görüntülerini yayınlayabileceklerini açıkladı.
  • AA
  • 29.10.2019 - 04:32
  Trump: Bağdadi operasyonunun bir kısmını yayınlayabiliriz

  Trump, Chicago'ya hareket etmeden önce Maryland'daki hava üssünde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

  ABD için "muhteşem bir hafta sonu" olduğunu belirten Trump, DEAŞ elebaşı Ebubekir el-Bağdadi'nin ölü ele geçirilmesine ilişkin "Çok daha önce yakalanması gereken bir adamı yakaladık. Ama ne yazık ki yakalanmadı. O büyük hasara yol açtı." dedi.

  Trump, "Bu operasyonun videolarını yayımlamayı düşünüyor muyuz? Evet, bunu düşünüyoruz. Belki bazı parçaları alıp yayımlarız." ifadelerini kullandı.

  Trump: Bağdadi operasyonunun bir kısmını yayınlayabiliriz #1

  "SCHİFF'E BİLGİ VERMEDİM, ÇÜNKÜ AHLAKSIZ BİR SİYASETÇİ"

  Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi ve diğerlerini operasyonla ilgili neden bilgilendirmediğine ilişkin soruya Trump, şu yanıtı verdi:

  "Operasyon hakkında (İstihbarat Komitesi Başkanı) Adam Schiff'e ve komitesine neden bilgi vermedim derseniz? Çünkü Schiff'in Washington'daki en büyük bilgi sızdıran adam olduğunu düşünüyorum. Siz bunu biliyorsunuz, ben de biliyorum, hepimiz biliyoruz. Schiff'in nasıl bilgi sızdırdığını gördüm. O ahlaksız bir siyasetçi. O kimsenin daha önceden görmediği türden bir bilgi sızdırıcı."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir