Petrol
94.15
0.84%
Euro
18.4372
0.41%
Dolar
18.5811
-0.25%
Altın
1.03
0.49%
Borsa
3535
1.45%
Bitcoin
377.837
0.49%
16ºC
İstanbul
Çok bulutlu 16 C
  Trump'ın avukatı Giuliani: Seçimin sonucunu değiştirecek kadar çok delil var

  Trump'ın avukatı Giuliani: Seçimin sonucunu değiştirecek kadar çok delil var

  Donald Trump'ın Avukatı Rudy Giuliani, ellerinde seçimlerde büyük oranda usulsüzlük ve sonuçları Trump'ın lehine çevirecek kadar çok delil olduğunu öne sürdü.
  • AA
  • 20.11.2020 - 04:08

  ABD Başkanı Donald Trump'ın avukatları, 3 Kasım Salı günü yapılan Başkanlık seçimlerindeki usulsüzlük iddialarına ilişkin Washington'daki Cumhuriyetçi Parti Ulusal Komitesinde bir basın toplantısı düzenledi.

  "BU BİR ZAFER DEĞİL BU BİR HİLE"

  Resmi olmayan sonuçlara göre Joe Biden'ın seçimleri kazandığının duyurulduğuna işaret eden Giuliani, "Bu bir zafer değil, bu bir hile." yorumunu yaptı.

  Giuliani, ortada "planlı ve geniş çaplı" bir yolsuzluk olduğunu savunarak, Demokratlar'ın kontrolündeki bazı kentlerdeki yolsuzluklara göz yumulduğunu iddia etti.

  Trump ekibinin usulsüzlük iddiasıyla açtığı birçok davayı kaybetmesine de tepki gösteren Giuliani, "Demokratlar'ın lehine akla sığmaz kararlar veren bize düşman yargıçlarımız var." ifadesini kullandı.

  Trump ın avukatı Giuliani: Seçimin sonucunu değiştirecek kadar çok delil var #1

  "PENSİLVANYA VE WİSCONSİN'İ BİZ KAZANDIK"

  Giuliani, özellikle Pennsylvania gibi kritik eyaletlerde Cumhuriyetçi gözlemcilerin oy sayım merkezlerine alınmadığına işaret ederek, "Tanzanya ve daha aklınıza gelmeyecek birçok yerde bile, seçimlerde gözlemciler için özel kurallar var." dedi.

  Georgia başta olmak üzere başka kritik eyaletlerde de dava açma hazırlığında olduklarını vurgulayan Giuliani, "Hukuki yollarla kullanılmış oyları sayarsanız, Trump Wisconsin'de Biden'a önemli bir fark atarak seçimleri kazandı. Pensilvanya'yı da 300 bin oyla biz kazandık." iddiasında bulundu.

  Trump ın avukatı Giuliani: Seçimin sonucunu değiştirecek kadar çok delil var #2

  "VENEZUELA KÜBA VE ÇİN GİBİ KOMÜNİST ÜLKELERİN SEÇİMLER ÜZERİNDE CİDDİ ETKİSİ OLDUĞUNU GÖRÜYORUZ"

  Giuliani oy sayım makinalarında da hile olduğunu savunarak, "Venezuela, Küba ve Çin gibi komünist ülkelerin seçimler üzerinde ciddi bir etkisi olduğunu görüyoruz. Venezuela'da üretilmiş oy sayım makinaları kullanıyoruz. Joe Biden şu anda hileli oy pusulaları sayesinde önde." ifadesini kullandı.

  Basında çıkan haberlerde "Trump'ın yolsuzluğu kanıtlamak için delili yok" haberlerinin de "yalan" olduğunu ileri süren Giuliani, "Ortada bir kanıt olmadığını söyleyerek halkı kandırıyorsunuz. Seçimlerdeki usulsüzlüklere ilişkin elimizde 2020 seçimlerinin sonucunu değiştirecek kadar çok delil var." dedi.

  Trump ın avukatı Giuliani: Seçimin sonucunu değiştirecek kadar çok delil var #3

  SAÇ BOYASININ AKMASI GÜNDEM OLDU

  Öte yandan, basın toplantısı esnasında çok terleyen Giuliani'nin saç boyasının yüzüne aktığı anlar kameralara yansıdı.

  Bu durum sosyal medyada ve Amerikan basınında gündem oldu.

  Trump ın avukatı Giuliani: Seçimin sonucunu değiştirecek kadar çok delil var #4

  TRUMP SEÇİM SONUÇLARINI KABUL ETMİYOR

  ABD'de 3 Kasım Salı günü yapılan Başkanlık seçimlerini resmi olmayan sonuçlara göre Demokratlar'ın başkan adayı ve eski ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden kazanmıştı.

  ABD Başkanı ve Cumhuriyetçi aday Trump ise seçimlerde "hile" yapıldığını ve asıl kazananın kendisi olduğunu öne sürüyor.

  Trump ın avukatı Giuliani: Seçimin sonucunu değiştirecek kadar çok delil var #5

  Trump ın avukatı Giuliani: Seçimin sonucunu değiştirecek kadar çok delil var #6


  Görüş Bildir