Petrol
97.05
0.00%
Euro
18.415
0.00%
Dolar
17.871
0.01%
Altın
1.027
-0.25%
Borsa
283
0.00%
Bitcoin
428.880
2.23%
25ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 25 C

  Trump'ın damadı Katar'a abluka planının da sahibi

  ABD Başkanı Trump'ın damadı Jared Kushner'in, New York'ta bulunan gayrimenkullerine yatırım yapmadığı için Katar'ın diğer Körfez ülkeleri tarafından ablukaya alınmasına önayak olduğu iddia edildi.
  • Haber Merkezi
  • 15.05.2018 - 09:36
  Trump'ın damadı Katar'a abluka planının da sahibi

  İsrail'in Kudüs'ü işgal planının birinci dereceden sahibi ve fikir babası olan Donald Trump'ın damadı Jared Kushner'in sicilinin temiz olmadığı ABD basını tarafından ortaya çıkartıldı.

  Kudüs'ün işgal planı ile birlikte Kushner'in Katar ablukasını da organize ettiği belirtildi.

  Trump ın damadı Katar a abluka planının da sahibi #1

  BAE İLE KİRLİ İŞ BİRLİĞİ

  Katarlı yetkililer Birleşik Arap Emirlikleri'nin, Kushner üzerinde yasa dışı bir etkisi olduğu suçlamasında buludu.

  İddiaya göre, Kushner ailesi New York'ta 5. Cadde (Avenue) 666 numarada yer alan en önemli gayrimenkulleri için Katar Varlık Fonu'ndan yatırım talebinde bulundu, ancak fon, Kushner ailesine ret cevabı verdi.

  Kushner'in bununla bağlantılı olarak geçen Mayıs ayında diğer Katar'a zarar vermek için diğer Körfez ülkelerini teşvik ettiği iddia edildi.

  Trump ın damadı Katar a abluka planının da sahibi #2

  GİZLİ BİLGİLERE SAHİP

  Katarlı bazı yetkililerin, Kushner'in yanı sıra dönemin ulusal güvenlik danışmanı Michael Flynn ve dönemin  Beyaz Saray Başstratejisti Steve Bannon'ın da olduğu ekibi ile Birleşik Arap Emirlikleri Veliaht Prensi Muhammed bin Zayed Al Nahyan'ın Aralık 2016'da Trump Tower'da yaptığı bir görüşmeye dair 'sakıncalı bilgilere' sahip olduğu belirtildi.

  Trump'ın Beyaz Saray'daki sağ kolu olmasının üzerinden 13 ay geçtikten sonra damadı Kushner'in 'çok gizli' bilgilere erişim ve 'çok gizli' güvenlik toplantılarına katılma yetkisi sonlandırılmıştı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir