Euro
8.9419
0.04%
Dolar
7.353
0.12%
Altın
436.85
-0.06%
Borsa
1.536
0%
Bitcoin
234.829
-0.89%
11ºC
İstanbul
Bulutlu 11 C

  Trump'ın Yemen tasarısını veto etmesine tepki yağdı

  ABD'nin, Yemen'deki savaşta Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyona verdiği desteği kesmesini öngören yasa tasarısını veto etmesinin ardından, ABD'li politikacılardan tepki geldi.
  • AA
  • 17.04.2019 - 20:00
  Trump'ın Yemen tasarısını veto etmesine tepki yağdı

  Trump ın Yemen tasarısını veto etmesine tepki yağdı #1

  ABD Başkanı Donald Trump'a, ülkesinden tepkiler var. Daha önce hem Senato hem de Temsilciler Meclisi'nde onay alan Yemen tasarısının Trump'ın vetosuna takılmasının ardından, siyaset camiasından tepkiler de gecikmedi. Ayrıca Kongre'de, Trump'ın veto kararının geçersiz kılınması için de çağrılar yapıldı.

  ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi, yaptığı yazılı açıklamada, veto kararının geçersiz kılınması adımına dair herhangi bir ifadeye yer vermedi.

  "AMERİKA'NIN YÜREK BURKAN UTANCI"

  Yemen'deki insani krizin sonuçlarının tüm dünyayı etkilediğini belirten Pelosi, "Tüm bunlara rağmen ABD Başkanı, utanmadan Kongre'nin her iki kanadında hem Demokratların hem de Cumhuriyetçilerin onayını alan bir tasarıya karşı durmayı seçti. Başkan seçimini, Amerika'nın bu yürek parçalayan krizdeki utanç verici rolü oynamasından yana yaptı." ifadelerini kullandı.

  Yemen'deki çatışmanın bir an önce bitmesi çağrısında bulunan Pelosi, Trump'ı da "barışı, siyasetin önüne koymaya" davet etti.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir