Petrol
93.7
1.47%
Euro
18.2997
0.30%
Dolar
17.9555
0.23%
Altın
1.021
-0.03%
Borsa
298
2.29%
Bitcoin
426.354
-1.18%
29ºC
İstanbul
Güneşli 29 C
  Trump'tan ABD medyasına: Yalanları ifşa etme zamanı geldi

  Trump'tan ABD medyasına: Yalanları ifşa etme zamanı geldi

  ABD medyasının yaptığı algı haberlerine karşı adeta savaş açan Trump, "Bunlar dürüst olmayan insanlar." dedi.
  • AA
  • 23.08.2017 - 08:03

  ABD Başkanı Donald Trump, Charlottesville'de bir kişinin ölümüyle sonuçlanan ırkçı gösteriler sırasındaki şiddet olaylarının ardından düzenlediği ilk mitinginde Amerikan medyasına yüklendi.

  YALANLARI İFŞA ETME ZAMANI

  ABD medyasını "adil olmamak", "nefret gruplarının propagandasını yapmak" ve "ülkeyi bölmekle" suçlayan Trump, "Sahte ve çarpık medyanın yalanlarını ifşa etme ve toplumu bölmesine karşı çıkma zamanı geldi." dedi.

  Trump tan ABD medyasına: Yalanları ifşa etme zamanı geldi #1

  BUNLAR DÜRÜST OLMAYAN İNSANLAR

  Charlottesville'deki ırkçı gösterilerde bütün tarafları kınadığını ancak medyanın kendisinin şiddet ve ırkçılıkla ilgili açıklamalarına yer vermediğini iddia eden Trump, "Bunlar (medya) hiç dürüst olmayan, çok kötü insanlar." diye konuştu.

  Trump, ağır sözler sarf ettiği medyanın, eleştiriler üzerine kameralarını kapatıp miting alanından ayrılacağını da savundu.

  KUZEY KORE GERİLİMİ

  Kuzey Kore ile ABD arasında son dönemde artan gerginliğe de değinen Trump, "Kuzey Kore Devlet Başkanı Kim Jong-un bize saygı duymaya başladı. İlişkilerde belki olumlu bir gelişme yaşanabilir." ifadelerini kullandı.

  Trump tan ABD medyasına: Yalanları ifşa etme zamanı geldi #2

  MEKSİKA SINIRI

  ABD ve Meksika arasına duvar örülmesine karşı çıkanları "Amerikan halkının güvenliğini tehlikeye atmakla" eleştiren Trump, bütçe nedeniyle "Hükümeti kapatmak zorunda kalsak bile o duvarı inşa edeceğiz." değerlendirmesinde bulundu.

  Öte yandan, kentte Trump karşıtı gösteriler de düzenlendi ve Arizona polisi göstericileri dağıtmak için biber gazı kullandı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir