Petrol
76.68
0.21%
Euro
19.7254
0.19%
Dolar
18.6485
0.06%
Altın
1.074
0.27%
Borsa
4856
0.00%
Bitcoin
325.002
1.88%
14ºC
İstanbul
Hafif yağmur 14 C

  Türk uçakları Halep-Afrin yolunu bombaladı

  Zeytin Dalı Harekatı kapsamında sürdürülen hava operasyonlarında kritik bir bölge olan Halep-Afrin bağlantı yolu, Türk uçakları tarafından bombalandı.
  • Haber Merkezi
  • 19.02.2018 - 15:38
  Türk uçakları Halep-Afrin yolunu bombaladı

  Zeytin Dalı Harekatı 31'inci gününe girdi. Harekat kapsamında ilk günden beri sürdürülen yoğun hava harekatları bugün de devam ettiriliyor. Bölgenin en kritik yerlerinden olan Halep-Afrin yolu Türk uçakları tarafından vuruldu.

  Bu bombardıman, Halep'ten geleceği iddia edilen Esad rejimine bağlı askerlere gözdağı olarak yorumlandı.

  Türk uçakları Halep-Afrin yolunu bombaladı #1

  ESAD ASKERLERİNE 2 KİLOMETRE MESAFE

  Türk hava Kuvvetlerine bağlı uçakların bombaladığı güzergah kritik bir konuma sahip. Özellikle Esad ordularının Halep üzerinden Afrin'e geldiği söylentileri sonrasında yapılan bu operasyon, Esad ordularının bulunduğu belirtilen yere tam 3 kilometre uzaklıkta.

  Bu bombardımanın TSK'nın Esad yanlısı ordulara bir gözdağı olarak hedef seçtiği belirtilirken, bu harekatın gerçekleştirilmesinin TSK'nın rejime verdiği bir mesaj olarak yorumlanıyor.

  Türk uçakları Halep-Afrin yolunu bombaladı #2

  CANLI YAYINLANDI

  TSK bölgedeki operasyonlarını büyük bir titizlikle yürütürken, gerçekleştirilen  hava harekatı da anbean canlı olarak televizyonlarda yayınlanıyor. Lübnan merkezli Al Mayedeen televizyon kanalı Türk uçaklarının Afrin-Halep yolu yakınlarında bulunan terör mevzilerinden Nubl köyünün bombalanmasını saniye saniye canlı olarak yayınladı.

  Türk uçakları Halep-Afrin yolunu bombaladı #3


  Görüş Bildir