Petrol
97.24
0.97%
Euro
18.4487
0.94%
Dolar
17.8675
-0.18%
Altın
1.032
-0.11%
Borsa
283
0.00%
Bitcoin
429.127
2.82%
29ºC
İstanbul
Çok bulutlu 29 C

  Twitter yeni anti taciz kurallarını uygulamaya koyuyor

  Son dönemlerde artış gösteren sosyal medyadaki zorbalık, Twitter kanadında önlenmeye çalışılıyor. Twitter sosyal medya tacizlerini önlemek için yeni kuralları yürürlüğe soktu.
  • DHA
  • 18.12.2017 - 17:36
  Twitter yeni anti taciz kurallarını uygulamaya koyuyor

  QWEQWE

  Twitter, diğer kullanıcıları taciz eden ve nefret söylemlerinde bulunanlara karşı önlem almadığı algısını düzeltmek amacıyla yeni anti taciz kurallarını uygulamaya koyacak.

  TACİZ KARŞISINDA YENİ KURALLAR

  Taciz olaylarına kayıtsız kalması sebebiyle oldukça tepki gören Twitter baş yöneticisi Jack Dorsey, iki yıldır çalışma altında olan ve taciz, nefret sembolleri ve şiddet gruplarını kapsayan yeni kuralların uygulamaya konulacağını açıkladı.
  Yeni kurallar kapsamında, kullanıcıların sivillere karşı şiddeti destekleyici paylaşımlarda bulunan hesaplarla iletişim kurması yasaklanacak, kullanıcıların profil ve biyografilerinde "şiddet mesajlı fotoğraf ve söylemler" yer alamayacak.

  KALICI OLARAK ÇÖZÜMLER GELİYOR

  Twitter yaptığı açıklamada, yeni kurallara uyulmaması durumunda hesapların kalıcı olarak kapatılacağını söyledi.

  Twitter aynı zamanda, "doğrulanmış kullanıcı" Jason Kessler'ın site üzerinden ABD'nin Virginia eyaletinde beyaz milliyetçi mitingi düzenlemesinin ardından oluşan tepkiler üzerine geçici olarak "mavi tık" işaretiyle belirttiği "doğrulanmış kullanıcı" uygulamasını durdurdu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir