Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
474.229
-0.21%
14ºC
İstanbul
Güneşli 14 C
  Yahudi haham: Filistinlilerin tamamı öldürülmeli

  Yahudi haham: Filistinlilerin tamamı öldürülmeli

  İsrail ordusu, 17 günde 650'den fazla Gazzeliyi katlederken, İsrailli haham Dov Lior'dan insanlık dışı bir açıklama geldi.
  • 24.07.2014 - 06:07

  dov lior

  Haham Lior, İsrail ordusuna, "Filistinlilerin tamamı öldürülmeli, Gazze yeryüzünden silinmeli" çağrısı yaparak "daha çok katliam" mesajı verdi.

  Batı Şeria'da "Kiryat Arba" isimli Yahudi yerleşkesinde yaşayan İsrailli Haham Dov Lior, yaptığı ırkçı açıklamalarla tepki çekiyor.

  "TEVRAT BİZE BUNU EMREDİYOR"

  Lior, İsrail ordusuna verdiği mesajında "Keşke tüm Filistinlileri öldürseler. Gazze'yi tamamıyla yok etseler." İfadelerini kullandı. Acımasız İsrail ordusunun yaptığı katliamlara ve akıttığı kana doymayan Lior, Tevrat'taki "savaş" kavramına dikkat çekerek, "Tevrat bize, savaşlarda nasıl muamele edeceğimizi öğretiyor" diyerek yaptığı ırkçı açıklamaları Tevrat'a isnad etti.

  "HER BİR GAZZELİ DÜŞMANIMIZ"

  Lior, İsrail haber portallarına verdiği röportajda, Kassam Tugayları'nın Gazze halkı içinden çıktığını hatırlatarak, "Bu askerler Gazze halkının içinden çıkmışsa bütün Gazze bizim için düşmandır. Her birisini öldürmeliyiz, Kassam ile savaş halinde olduğumuz için Gazze halkının elektriğini kesmek, onlara her türlü zulüm ve baskı uygulamak mübahtır, onlar bunu hakediyor" şeklinde konuştu.

  Gazze'de ölü sayısı 650'yi aştı İZLE

  "BU HALK YOK EDİLMEZSE KASSAM BİZE ÇOK ÇEKTİRECEK"

  Lior, insanlık dışı sözlerine devam ederek, "İsrail Savunma Bakanı, orduya emretmeli. Gazze'nin yerle bir edilmesi şart. Çünkü eğer bu halk yok edilmezse ordumuzun Kassam konusundaki şikayetleri bitmeyecek." dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir