Petrol
92.81
-5.44%
Euro
18.3254
-0.41%
Dolar
17.9602
0.16%
Altın
1.026
-1.26%
Borsa
2868
0.12%
Bitcoin
434.608
-1.49%
24ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 24 C

  Yemen'den Riyad'a atılan balistik füze

  Yemen'de Husilerin Suudi Arabistan'a yönelik balistik füzeli saldırısı Husiler tarafından kaydedildi. Şii milisler tekbirlerle füzeleri ateşledi.
  • Haber Merkezi
  • 20.12.2017 - 11:12
  Yemen'den Riyad'a atılan balistik füze

  Geçtiğimiz gün Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da, Yemen'in Husi bölgelerinden atılan bir balistik füze, Kraliyet Sarayı hedef alınarak ateşlenmiş, füzeler havadayken önleyici sistemler sayesinde imha edilmişti.

  Yemen den Riyad a atılan balistik füze #1

  TEKBİRLİ SALDIRI

  Bu saldırının görüntüleri bugün sosyal medya ve dış basında yayınlandı. Yayınlanan görüntülerde Husi askerinin esas duruş ile selam verirken durduğu, bir Husi militanının da tekbirlerle füzeyi ateşlediği görülüyor.

  Sağ elini havaya kaldıran Husi militanı tekbirler eşliğinde füzeyi güdümüleyip ateşledi.

  Yemen den Riyad a atılan balistik füze #2

  BALİSTİK FÜZE DEPOSU

  Görüntülerde füzenin ateşlenmesinden önce de Husiler, ellerinde bulunan balistik füzeleri bir depo içerisinde gösterilerek adeta Suudi yönetimi tehdit ediliyor.

  Deponun gösteriminin hemen ardından videoda bir rampaya takılı olan füze otomatik oalrak harekete geçiyor ve ateşleniyor.

  Yemen'den Riyad'a atılan balistik füze- VİDEO

  Yemen den Riyad a atılan balistik füze #3

  HAVADA İMHA EDİLDİ

  Riyad'da Kraliyet sarayının hemen yakınlarından geçen balistik füze havada ABD yapımı hava savunma sistemi olan Patriotlar ile imha edildiği, tahribata neden olmadan tehlikenin bertaraf edildiği açıklandı.

  Yemen den Riyad a atılan balistik füze #4Füzenin havada imha edilme anı

  YEMEN-SUUDİ ARABİSTAN GERİLİMİ

  Suudi Arabistan Yemen'de uzunca bir süredir operasyonlar yürütüyor.Suud jetleri, havadan Husi bölgelerini bombardımana tutarken, Husiler de attığı roketlerle Suud topraklarına taciz ateşi gerçekleştiriyor.

  Yemen den Riyad a atılan balistik füze #5

  Daha önce çok roket denemesi gerçekleştiren Husiler, ilk kez balistik füzelerle Riyad'a bu kadar yakın ve tehlikeli mesafeyi hedefledi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir