Petrol
112.54
0.45%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
482.694
0.08%
21ºC
İstanbul
Güneşli 21 C

  Zaharova: İngiltere'nin raporu sahte kılıfta Rusofobi

  Moskova, Londra'nın siber casusluk suçlamalarını reddetti. Yapılan açıklamalarda, "Rusya'nın agresif olduğuna dair mitler yazanlar paranoyaktır" denildi.
  • AA
  • 21.07.2020 - 16:56
  Zaharova: İngiltere'nin raporu sahte kılıfta Rusofobi

  İngiltere Parlamentosu İstihbarat ve Güvenlik Komitesi (ISC), Rusya'nın İngiltere siyasetine müdahalesini detaylandıran 50 sayfalık Rusya raporu yayınladı.

  Raporda, Rusya'nın siber casusluk ve sosyal medya ağlarıyla İngiltere siyasetine müdahale girişimlerinde bulunduğu ve İngiltere'yi Batılı ülkeler arasından en büyük istihbarat hedefi olarak gördüğü aktarıldı.

  Moskova'dan, ISC'nin raporu ile ilgili değerlendirme geldi.

  "SANSASYON OLMADI"

  Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, Rusya'nın İngiltere siyasetine müdahalesi konusundaki rapor için "(Rapor) Sansasyon olmadı. Bu, sahte kılıfta Rusofobi." dedi.

  "AVRUPA BİRİNCİLİĞİNİ YENİDEN KAZANMA GİRİŞİMİ"

  Rusya Federasyon Konseyi Uluslararası İşler Komitesi Başkanı Konstantin Kosaçev da sosyal medyadan yaptığı açıklamada, "İğrenç bir raporun ortaya çıkmasının nedeni, İngiltere hükümetinin ne pahasına olursa olsun Avrupa'da birinciliği yeniden kazanma girişimidir." ifadelerini kullandı.

  Zaharova: İngiltere nin raporu sahte kılıfta Rusofobi #1

  Konstantin Kosaçev

  "RUSYA'YA AGRESİF DİYENLER PARANOYAKTIR"

  Rusya Federal Meclisi Devlet Duması Uluslararası İlişkiler Komitesi Başkanı Leonid Slutskiy ise raporda yer alan suçlamaları kabul etmediklerini belirterek, "Buna benzer raporlar, zor dönemden geçen ikili ilişkilerin bozulmasına yönelik atılan yeni bir adımdır. Biz değil, Rusya'nın agresif olduğuna dair mitler yazanlar paranoyaktır." yorumunda bulundu.

  "İNGİLİZLER, ULUSLARARASI DÜZENİ BOZUYOR"

  Rusya Parlamentosu'nun üst kanadı Federasyon Konseyi Dış İlişkiler Komitesi Başkan Yardımcısı Vladimir Cabarov da rapordaki suçlamaların temelsiz olduğunu söyledi.

  Ülkesinin, Birleşmiş Milletler ve Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı dahil birçok uluslararası örgütlerin kurucularından biri olduğuna dikkati çeken Cabarov, "İngilizler, özellikle Suriye'de, dünyanın farklı bölgelerinde kendi siyasetiyle uluslararası düzeni bozuyor." değerlendirmesinde bulundu.

  Zaharova: İngiltere nin raporu sahte kılıfta Rusofobi #2

  Vladimir Cabarov


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir