taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.5795
6.1893
1513.47
95734.17
271.542

Düzce'deki su baskını ve toprak kayması

Akçakoca ilçesine bağlı Esmahanım köyünde kaybolan 6 kişiyi arama çalışmalarına tekrar başlandı.

AA | 20.07.2019 - 08:51..
Whatsapp ile paylaş

Düzce'de etkili sağanak nedeniyle meydana gelen su baskınları ve heyelanda kaybolan 6 kişinin aranmasına yeniden başlandı.

6 KİŞİ İÇİN ARAMA ÇALIŞMASI

Jandarma Arama-Kurtarma (JAK), AKUT, AFAD, Düzce Arama ve Kurtarma Ekibi (DAKE), İHH Arama-Kurtarma, Ulusal Keşif, Arama ve Kurtarma (UKSAR) ile diğer ekipler, selden en fazla etkilenen Akçakoca ilçesine bağlı Esmahanım ve Uğurlu ile merkeze bağlı Melenağzı köylerinde toplandı.

Düzce'deki su baskını ve toprak kayması

Ekipler, kaybolan 4'ü çocuk 6 kişiyi bulmak için dere yataklarıyla su taşkınlarının olduğu tarla ve fındık bahçelerinde arama çalışması yürütüyor.

Kaybolan kişilerin denize gidebileceği ihtimalinin de değerlendirildiği çalışmalarda 226 personel, 34 araç, 16 bot, 8 köpek, 3 helikopter ve bir uçak görev yapıyor.

BİR EV SULARA GÖMÜLDÜ

Yağan şiddetli yağışlar sonrasında 3 ilçe ve 24 köyü etkileyen selde, yüzlerce ev ve iş yeri de hasar gördü. Şiddetli yağmurlar nedeniyle yükselen 6 kişinin kaybolduğu Melen Çayı’nın, Esmahanım köyünde bir evi sürükleme anı ise vatandaşlar tarafından cep telefonlarına takıldı.

Düzce'de evin sulara gömülme anı VİDEO

YARDIM FAALİYETLERİ

Öte yandan, bölgede Türk Kızılayı, İl Sağlık Müdürlüğü gezici sağlık aracı ve diğer STK'ların selzedelere yardımları sürüyor.

Düzce'deki su baskını ve toprak kayması

17 Temmuz Çarşamba akşamı ve 18 Temmuz Perşembe gecesi etkili olan kuvvetli sağanaktan sonra Cumayeri, Gölyaka ve Akçakoca ilçelerinde Melen Çayı'nın taşması nedeniyle birçok noktada sel ve heyelan meydana gelmişti. Bölgeye sevk edilen İl Özel İdaresi, AFAD, 112 Acil Servis, itfaiye ve jandarma ekipleri ile helikopterlerin desteğinde köylerde mahsur kalan 227 kişi kurtarılmış, 7 kişi hakkında kayıp ihbarı yapılmıştı.

Dün yürütülen arama kurtarma çalışmalarında, Akçakoca ilçesine bağlı Esmahanım ile Uğurlu köyleri arasındaki dere yatağında, kayıp olarak aranan 42 yaşındaki Fatma Töngel'in cesedi bulunmuştu.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir