Euro
15.5362
0.18%
Dolar
13.7186
0.4%
Altın
786.38
0.93%
Borsa
1.91
1.61%
Bitcoin
766.285
-1.81%
12ºC
İstanbul
Yağmur 12 C

  Amasyalı küçük Boran, EBA için pencere önünde

  Amasya'da, köydeki evinde sadece tek bir noktada internet çeken 3. sınıf öğrencisi Boran Vural, EBA platformunun canlı yayınlanan derslerine pencerenin önünden katılabiliyor.
  • AA
  • 23.09.2020 - 22:35
  Amasyalı küçük Boran, EBA için pencere önünde

  Amasya'da merkeze bağlı Kızoğlu köyünde yaşayan 9 yaşındaki Boran, EBA platformundan canlı yayınlanan derslere katılabilmek için köyde bir süre internetin çektiği yer aradı.

  Evinin penceresinin önünde internetin çektiğini fark eden Boran Vural, annesinin cep telefonunu camın önüne yerleştirerek derslere katılmaya başladı.

  Vural'ın öğretmeni durumu fark edince öğrencisinin camın önünde derslere girdiği anı fotoğraflayarak sosyal medyada paylaştı.

  Amasyalı küçük Boran, EBA için pencere önünde #1

  İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TABLET HEDİYE ETTİ

  Sosyal medyadaki paylaşımı gören İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Coşkun, evinde ziyaret ederek Vural'a tablet hediye etti.

  Sosyal medyadaki fotoğrafın kendisini çok duygulandırdığını dile getiren Coşkun, "Fotoğrafı görünce hemen okul müdürü arkadaşımızla irtibata geçip, öğrencimizin yanına gelmek istedik. Gelirken de tabii ki öğrencimiz zor şartlarda uzaktan eğitim yaptığı için küçük bir hediye getirdik. Devlet ve Bakanlık olarak bu tür zor şartlarda eğitim alan öğrencilerimizin her zaman yanında olacağız." dedi.

  Amasyalı küçük Boran, EBA için pencere önünde #2

  "İNTERNET SADECE CAMIN ÖNÜNDEN ÇEKİYORDU"

  Vural ise Coşkun'a teşekkür ederek, "İnternet sadece camın önünden çekiyor, oradan başka yerde giremiyorum EBA'ya. Zor da olsa derslerimi dinliyorum ve notlarımı alıyorum ama okulumu özledim. Bir an önce okuluma başlamak istiyorum." diye konuştu.

  Amasyalı küçük Boran, EBA için pencere önünde #3

  Amasyalı küçük Boran, EBA için pencere önünde #4

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir