Petrol
112.37
0.29%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
472.814
-2.64%
20ºC
İstanbul
Güneşli 20 C

  Bakan Ziya Selçuk: Okullarımızın arasındaki fark azalmalı

  Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Okullarımızın arasındaki fark azalırsa Türkiye'deki fark azalır. Biz bunu yapabiliriz." dedi.
  • AA
  • 15.09.2018 - 09:14
  Bakan Ziya Selçuk: Okullarımızın arasındaki fark azalmalı

  Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Mümkünse okullarınızın tuvaletlerinden başlayarak bahçesini, çevresini pırıl pırıl yapalım. Eğer okullarımızın arasındaki fark azalırsa Türkiye'deki fark azalır. Biz bunu yapabiliriz. Böyle bir cesaretimiz var, yapacağız." ifadelerini kullandı.

  "ÖĞRETMENLERİN GÖNLÜNE İNİN"

  Milli Eğitim Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Bakan Selçuk, Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen "2018-2019 Eğitim ve Öğretim Yılı Sene Başı Değişim Liderleri Toplantısı"nda başkentte görevli okul müdürlerine hitap etti. Selçuk, okul müdürlerine "Değerli arkadaşlar, lütfen bütün öğretmenlerimizin gözüne gözleriniz değsin. Oradan mümkünse gönlüne inin o insanların." diye seslendi.

  Bakan Ziya Selçuk: Okullarımızın arasındaki fark azalmalı #1

  "ÖĞRENCİNİN HUZURU ÖĞRETMENE BAĞLI"

  Okul müdürlerinin öğretmenlere "Biz sizin için buradayız, çocuklar için buradayız. Sayın Bakan dahil hepimiz çocukların hizmeti için buradayız." demeleri gerektiğini belirten Selçuk, "Eğer öğretmenlerinizin huzuru olursa çocuklarınızın huzuru olur. Öğretmenler sizi takımın lideri olarak görmeli. Gerçek yetki şahsiyettir ve siz öğretmenler odasında saygınlık uyandırdığınızda inanın bütün okul, toplu olarak çevre size saygı duyacaktır ve sizin saygınlığınız o okulu, o çevrenin incisi yapacaktır." ifadelerini kullandı.

  "CESARETİMİZ VAR, YAPACAĞIZ"

  Bakan Selçuk, 81 ilden Ankara'ya davet edilen başarılı okul müdürleriyle gerçekleştirilen buluşmaya değinerek, çok çok kötü şartlardaki okula gidip çok büyük başarı hikayesi yazan müdürler olduğunu söyledi.

  Bakan Ziya Selçuk: Okullarımızın arasındaki fark azalmalı #2

  "SİZLERE İHTİYACIMIZ VAR"

  Bakan Ziya Selçuk, "Yani size ihtiyacımız var. Mümkünse okullarınızın tuvaletlerinden başlayarak bahçesini, çevresini pırıl pırıl yapalım. Eğer okullarımızın arasındaki fark azalırsa Türkiye'deki fark azalır. Biz bunu yapabiliriz. Böyle bir cesaretimiz var, yapacağız. Allah'ın izniyle hiçbir engelimiz yok. Sadece mevcut kaynakları iyi yöneteceğiz. Çocuklar size emanet, öğretmenler de size emanet. Lütfen omuzlarınızda bunu taşıyarak Ankara için bir başarı hikayesi yapalım. Arkadaşlar, Ankara'nın Mustafa Kemal Atatürk'ten kalan bir yadigar olduğunu asla unutmayın." diye konuştu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir