Petrol
111.41
-2.48%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
483.310
2.37%
19ºC
İstanbul
Açık 19 C
  Eğitimine başladığı kreşe öğretmen olarak döndü

  Eğitimine başladığı kreşe öğretmen olarak döndü

  Bursa'da annesinin işçi olarak çalıştığı firmanın kreşinde büyüyen Kadriye Ateş, 17 yıl aradan sonra geçen yıl aynı kreşte öğretmen oldu.
  • DHA
  • 19.11.2018 - 16:54
  • Güncelleme : 19.11.2018 - 17:02

  Kadriye Ateş, Bursa'da 1998 yılında, henüz 4 yaşındayken, annesinin nakış işçisi olarak çalıştığı tekstil atölyesinin bünyesindeki kreşe gitti.

  İki yıl sonra ilkokula başlayan Ateş, eğitim hayatının devamında Necati Bey Kız Meslek Lisesi Çocuk Gelişimi bölümünden mezun olup, büyüdüğü kreşe öğretmen olarak geri döndü.

  "ÇOCUKLUĞUMUN GÜZEL YILLARI GEÇTİ"

  5 yaş grubu çocuklara eğitim veren Ateş, "Burada 1 yıldır öğretmenlik yapıyorum. 1998 yılında buraya geldiğimde 4 yaşındaydım. 4 yaşından 6 yaşına kadar burada çocukluğumun en güzel yıllarını geçirdim" dedi.

  Eğitimine başladığı kreşe öğretmen olarak döndü #1

  ÖĞRETMEN OLMA HAYALİ GERÇEKLEŞTİ

  Çocukluğunda öğretmen olma hayalleri kurduğunu söyleyen Kadriye Ateş, "Öğretmenlerim bana çocukken çok güzel duygular vermişler ki küçükten beri öğretmen olmak istiyordum. Lisede çocuk gelişimi bölümünden mezun oldum. Okul bittikten sonra buraya başlamak benim için güzel bir duygu. Çünkü büyüdüğüm yuva burası. Çocuklarla çok güzel anlaşıyoruz. Zaten çocukları sevmesek bu mesleği yapamazdık" diye konuştu.

  Eğitimine başladığı kreşe öğretmen olarak döndü #2

  ÖĞRETMENİYLE MESLEKTAŞ OLDU

  Kadriye Ateş, kreş döneminde öğretmeni olan Meral Akarsu ile şimdi meslektaş oldu. Birlikte çalışmaktan çok mutlu olduklarını söyleyen Akarsu, "20 yıldır burada öğretmenlik yapıyorum. İlk geldiğim senelerde Kadriye ile tanışmıştım, öğrencimdi. Çok sevecen ve sıcakkanlı bir çocuktu. Yıllar sonra tekrar birlikte olacağımız hiç aklıma gelmezdi. Ama geldiğinde çok şaşırdım. O sıcaklığını hala hissediyorum. Kadriye'ye karşı bir anne, bir abla gibiyim. Yeri geldiğinde arkadaş, meslektaş oluyoruz, yeri geldiğinde bilemediklerini, eksiklerini tamamlıyorum" dedi.

  Eğitimine başladığı kreşe öğretmen olarak döndü #3

  ANNELER FABRİKAYA, ÇOCUKLARI KREŞE

  Bu arada 6 aylıktan 6 yaşına kadar çocukların bakımını üstlenen kreş, 30 yıldır firma bünyesinde çalışan kadınların çocuklarının bakımını ücretsiz üstleniyor. Firmada çalışan kadın ofis çalışanları ve kadın işçiler, mesai saatlerinden önce çocuklarını kreşe bırakıp çıkışta çocuklarını alıyor. Kreş yöneticisi Pembegül Dindar, "Çocuklarımıza hem eğitim veriyor, hem de bakımlarını üstleniyoruz. Bu kreşin açılma nedeni fabrikamızın kadın istihdamını arttırmak ve çocuklarına bakacak kimsesi olmayanlara yardımcı olabilmekti. Firmamız çocuklarımız için ne gerekiyorsa yapıyor. Yeni doğum yapan anneler için olan yasal izinlerin haricinde emzirme iznimiz de var. Çocuklarımız 1 yaşına gelene kadar anneleri mesai saatlerinde buraya gelip, onları emzirebiliyor" şeklinde konuştu.

  Eğitimine başladığı kreşe öğretmen olarak döndü #4

  RAHATLIKLA ÇALIŞIYORUM

  Yeşim Tekstil bünyesinde 8 yıldır işçi olarak çalışan Sevinç Kocabeyler de, "Daha önce büyük kızımı getirirdim. Şimdi küçük çocuğumu getiriyorum. Çok memnunum. İçim rahat bir şekilde bırakabiliyorum çocuğumu. Kendim de rahatlıkla çalışabiliyorum" ifadelerini kullandı.

  Eğitimine başladığı kreşe öğretmen olarak döndü #5


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir