Euro
15.602
0.34%
Dolar
13.768
0.59%
Altın
788.43
0.46%
Borsa
2.038
1.65%
Bitcoin
689.884
-1.94%
12ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 12 C

  Ehliyet ve çeşitli kurslarda teorik derslere uzaktan eğitim

  Milli Eğitim Bakanlığınca ehliyet, gemi adamı ve pilot lisansı almak isteyenlere yönelik kurslar ile özel çeşitli kurslardan yeterli altyapıya sahip olanlar, teorik dersleri uzaktan alacak.
  • AA
  • 20.11.2020 - 22:09
  Ehliyet ve çeşitli kurslarda teorik derslere uzaktan eğitim

  Koronavirüs salgını nedeniyle alınan tedbirler doğrultusunda, 20 Kasım-4 Ocak arasında yüz yüze eğitime ara verilmesinin ardından Milli Eğitim Bakanlığı, Özel Öğretim Kurumları Kanunu kapsamında faaliyette bulunan özel çeşitli kurslar, hizmet içi eğitim merkezleri, sosyal etkinlik merkezleri, uzaktan öğretim kursları, belediyelerle yapılan eğitim iş birliği kapsamında açılan kurslarla ilgili illere yazı gönderdi.

  ÖZEL EĞİTİM MERKEZLERİNDE SADECE BİREYSEL EĞİTİM

  Buna göre, alınan karar gereği, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde yapılan bireysel eğitimler dışında tüm özel öğretim faaliyetlerine ara verildi. Bu kapsamda, 4 Ocak'a kadar bu merkezlerde bireysel eğitimler yüz yüze devam edecek ancak grup eğitimi yapılmayacak.

  KURSLARDA TEORİK DERSLER UZAKTAN ALINABİLECEK

  Bunun yanında, özel çeşitli kurslar, hizmet içi eğitim merkezleri, uzaktan öğretim kursları, özel öğretim kursları, özel ulaştırma hizmetleri mesleki eğitim ve geliştirme kursları, ehliyet veren motorlu taşıt sürücüleri kursları, iş makineleri sürücü eğitim kursları, gemi adamı yetiştirme kursları ile pilot yetiştirme kursları sadece teoriye yönelik dersleri, uzaktan öğretime yönelik yeterli alt yapılarının bulunması halinde kurumların ve kurumda kaydı bulunan kursiyerlerin de talebi doğrultusunda uzaktan öğretim yoluyla yapılabilecek.

  UYGULAMALI EĞİTİM 4 OCAK'TAN SONRA

  Söz konusu kurumların uyguladıkları programlardaki uygulamalı eğitimleri ise 4 Ocak'tan sonra tamamlanacak.

  Eğitimlerini tamamlayan kursiyerlerin sınavları, bağlı bulundukları il veya ilçe milli eğitim müdürlüklerinin izni dahilinde İçişleri Bakanlığının genelge hükümlerine uygun olarak sokağa çıkma kısıtlamaları göz önünde bulundurularak yapılabilecek.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir