Euro
8.9412
0.03%
Dolar
7.3576
0.19%
Altın
436.7
-0.1%
Borsa
1.536
0%
Bitcoin
236.069
-1.00%
11ºC
İstanbul
Bulutlu 11 C

  Engellerini aşıp okuma yazmayı öğrendi

  Ordu'da 3 yaşında geçirdiği çocuk felci nedeniyle engelli kalan 45 yaşındaki Dursun Ay, gösterdiği azmin ardından okuma yazma öğrendi.
  • AA
  • 15.02.2019 - 09:28
  Engellerini aşıp okuma yazmayı öğrendi

  Çaybaşı ilçesi Aşıklı Mahallesi'nde ailesiyle birlikte ikamet eden Dursun Ay, engelli olduğu için ailesinin kendisini okula gönderemediğini anlattı.

  OKUMA YAZMA SEFERBERLİĞİ

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın, geçen yıl başlattığı okuma yazma seferberliğini duyduktan sonra okumayı ve yazmayı öğrenmek istediğini anlatan Ay, bunun içinde kendi çabalarıyla harekete geçtiğini ve Aşıklı İlkokulu sınıf öğretmeni Ferda Gül ile tanıştığını söyledi.

  Engellerini aşıp okuma yazmayı öğrendi #1

  "ARTIK RAHATLIKLA OKUYABİLİYORUM"

  Ay, geçen yıl bir bölümünü evde, bir kısmını da okulda aldığı eğitim sonrası okuma ve yazmayı öğrendiğini belirterek, "Önce harf ve sayıları öğrendim. Ondan sonra yazı yazmayı öğrendim. Şu anda telefonumda kayıtlı insanların isimlerini, bir yere gittiğimde tabelaları rahatlıkla okuyabiliyorum." dedi.

  Engellerini aşıp okuma yazmayı öğrendi #2

  "OKUMAK ÇOK GÜZEL BİR ŞEY"

  Okuma ve yazmayı öğrendiği için çok mutlu olduğunu ifade eden Ay, "Okumak çok güzel bir şeymiş. Kendimi daha da geliştirmek istiyorum. Emine Hanım ve Ferdi hocamdan Allah razı olsun." diye konuştu.

  Engellerini aşıp okuma yazmayı öğrendi #3

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir